Podle obžaloby prožívala pětatřicetiletá žena před smrtí zvlášť mučivé útrapy. Obžalovanému muži hrozí až dvacetileté vězení případně i výjimečný trest. Soud bude pokračovat také v pátek.

Krvavý zločin se odehrál vloni 10. února v koupelně nájemního bytu na ubytovně v Jasenicích ve Vsetíně. „Obžalovaný v podnapilém stavu po předchozí slovní rozepři svoji družku vysokou intenzitou několikrát udeřil pěstí do obličeje, přičemž jí začala téct z nosu krev. Poté ji odhodil na celokovový radiátor ústředního topení," přiblížil mluvčí olomouckého krajského soudu Michal Renda.

V surovém bití ženy do hlavy a krku pokračoval násilník i poté, co upadla na podlahu. Podle obžaloby završil brutální útok tím, že nešťastnici veškerou silou klekl na krk. „Poškozená začala vykašlávat krev a část vlastního žaludečního obsahu, což mělo za následek její dušení," uvedl Michal Renda.

Tělo leželo v posteli měsíc

Když útočník zjistil, že je jeho družka po smrti, začal zametat stopy. Mrtvou uložil do postele a přikryl vatovou přikrývkou. Vypnul topení, otevřel okna, uklidil krevní skvrny v koupelně a z bytu odešel. Později se však do pokoje vrátil a dokonce zde přenocoval. Tělo družky pak přikryl dalšími dvěma přikrývkami a z ubytovny znovu odešel. „Obyvatelům ubytovny tvrdil, že mu družka utekla k jinému muži i s jeho penězi," doplnil Michal Renda.

Tělo usmrcené ženy bylo nalezeno s téměř měsíčním odstupem – až 6. března. Obžalovaný totiž při odchodu z ubytovny nevrátil klíče od bytu. Majitel domu tedy rozhodl o otevření bytu, hodlal vyměnit zámek. Mrtvolu v peřinách objevil údržbář.

Kriminalisté po nálezu mrtvé ženy ihned rozjeli pátrání. Vraha zadrželi už na druhý den. Našli jej ukrytého pod postelí v rodinném domě ve Vsetíně.

V minulosti sedmkrát trestaný násilník se při výslechu na policii k vraždě své družky přiznal. „Činem údajně vyvrcholil několikaletý vztah plný alkoholu a hádek," uvedl v té době mluvčí police Petr Jaroš.

Podle obžaloby musel Ondřej Grygara dobře vědět, že intenzitou a délkou útoku ženě způsobí zranění, která povedou ke smrti. Pocit dušení navíc patří k nejtrýznivějším a poškozená před svou smrtí prožívala mučivé útrapy.

Informovali jsme Vrah ze vsetínské ubytovny se přiznal. Hrozí mu až osmnáct let ; Brutální vrah zastlal ženu do peřin