„Získaných 21,2 procent hlasů se může jevit v porovnání s jinými městy a obcemi jako skvělé vysvědčení, ale já spokojen rozhodně nejsem. Čekal jsem více než pětinu hlasů. S pokorou však uznávám, že pouze voliči mají u voleb poslední slovo a rozhodují o těch, kdo je bude, či nebude zastupovat," uvedl zkušený politik.

Od roku 1994 nepůsobil v pitínském zastupitelstvu pouze jedno volební období, ale hned několik. „Když slíbím, že zrealizuji některou ze svých vizí, tak se snažím se všech sil, abych tento závazek splnil. Věřím, že lidé to takto i vnímají," soudí Libor Lukáš.

O tom, že by prostředí politiky opustil, zatím neuvažuje. „Politika je velmi tvrdá disciplína a v tomto typu veřejné služby se těžko uplatnění lidé, kteří neunesou vzestupy a pády. Já se snažím žít naplno, neúspěchy mě neodrazují v mé intenzivní práci a především se snažím vždy chopit nových příležitostí, které život přede mne staví," myslí si Libor Lukáš.

Svou motivaci se aktivně zapojovat v nejrůznějších oblastech politiky vykládá prozaicky. „Politickou činnost chápu jako službu veřejnosti. Myslím, že mám nápady a vize, které můžu zrealizovat a učinit tak náš svět lepším," uzavřel Libor Lukáš.

ADÉLA BURÁŇOVÁ