Sympatická blondýnka v pátečním šestičlenném finále zvítězila nejen u odborné poroty v čele s Janem Cimickým, ale také u žáků zúčastněných škol. O vítězi se v bouřlivé atmosféře rozhodovalo ve čtyřech finálových disciplínách. Nejprve museli učitelé představit sebe a svou školu, pak se třemi společnými otázkami zjišťovalo, nakolik studenti znají své učitele. Největší zájem v tomto kole vyvolala otázka, kdy pedagog dostal první pusu od opačného pohlaví.

Třetí úkol byl až do čtvrtka tajný. Finalisté tak měli jen den na přípravu hlášení do školního rozhlasu, že na inspekci přijede Jan Ámos Komenský.

Vrcholem pátečního finále pak byla tradiční pětiminutová „volná jízda", společné vystoupení učitele a jeho žáků. A právě v ní zřejmě Pacíková rozhodla o svém triumfu. Secvičená scénka o rekonstrukci napadení v restauraci rozesmála všechny přítomné.

Tradiční anketa Zlatý Ámos se vyhlašuje už 22 let. Vítězku čeká v sobotu ještě slavnostní korunovace také na Kantorském bále v Národním domě na Smíchově, který se koná při příležitosti Dne učitelů.

Kandidáty na ocenění Zlatý Ámos nominují výhradně žáci základních a středních škol, ani letošní vítězka tedy nebyla výjimkou.

„Nikdy jsme nepohlíželi na naší třídní paní učitelku jako na pedagoga, ale brali jsme ji spíše jako druhou maminku, která nám zpříjemňovala cestu střední školou. Vždy, když jsme potřebovali poradit nebo podat pomocnou ruku, cítit oporu, jistotu a v neposlední řádě také pochopení, byla tu pro nás," uvedli studenti holešovské školy ve zdůvodnění, proč by měla cenu vyhrát právě Hana Pacíková.

Díky svému krásnému úsměvu a vždy dobré náladě dokáže podle nich rozzářit celou třídu.

„Prožívala s námi naše dospívání, první lásky, starosti a veškeré problémy. Konec každého školního roku jsme si společně zpříjemňovali výlety, které jsme prožili na úžasných místech se skvělými lidmi včetně naší paní učitelky," uzavřeli studenti holešovské školy ve svém nominačním prohlášení.