Svou funkci v hlasování po bouřlivé debatě uhájil. V pětačtyřice­tičlenném sboru ho podpořilo 24 zastupitelů z koaličních stran ČSSD, KSČM a Strany práv občanů – zemanovci (SPOZ).

Mišák se hlasování zdržel, 15 zastupitelů hlasovalo proti jeho setrvání ve funkci. Pětice zástupců opozice v čele s lídry lidovců Jiřím Čunkem a ODS Liborem Lukášem se z jednání omluvila. Zastupitelé se po volbách sešli potřetí a potřetí byl hlavním tématem vznik vládnoucí koalice. Protestovali proti němu aktivisté i opoziční KDU-ČSL, STAN/TOP 09 a ODS.

Hlavní výtkou bylo Mišákovo vyjádření na listopadovém ustavujícím zasedání zastupitelstva. Tehdy uvedl, že kdyby opozice neodešla ze sálu, „byla by podpora širší". Později upřesnil, že mu podporu slíbilo až pět zástupců opozice. Mišák upozornil, že nikdy nemluvil o podpoře celé koalice. Dnes řekl, že šlo o záruku, že „ČSSD z toho nikdo nevyřadí".

Lidovci uvedli, že Mišák dostal na svou stranu SPOZ právě tvrzením, že i bez nich vznikne díky přeběhlíkům koalice ČSSD s komunisty. Na dnešním jednání to opět potvrdil lídr zemanovců Lubomír Nečas. Opoziční zastupitelé však už v prosinci výslovně odmítli, že by někdo z nich slíbil Mišákovi podporu. Hejtman řekl, že měl slíbené hlasy od lidovců a od jedné další strany. Prozradit jména těch, kteří mu údajně slíbili podporu, ale odmítl, prý jim „dal slovo chlapa".

Na vystoupení opozice reagoval tak, že dá v únoru svou funkci k dispozici. Bod o odvolání hejtmana sice do programu dnešního zasedání neschválila krajská rada, návrh opozice však dnes Mišák podpořil a vyzval ke stejnému kroku i koaliční zastupitele. Svou pozici pak uhájil.

Zastupitelstvo bylo stejně jako dvě minulá bouřlivé. Před sídlem hejtmanství byla zamřížovaná cela a šibenice. Aktivisté ze sdružení Repelent 21 proti komunistům ve vedení kraje protestovali i stavěním sněhuláků v centru Zlína, řidiči se k protestu přidávali troubením aut. Do jednací síně byl opět vstup omezen, kromě novinářů se tam dostalo jen asi 25 lidí, další jednání sledovali na obrazovce před sálem.