Steelovi a dalším třema mužům hrozí až desetileté vězení za rozsáhlé daňové úniky.
Informaci, že už není Steel za mřížemi, dostal Deník hned od několika lidí.. Nakonec ji potvrdila i mluvčí pražského soudu Martina Lhotáková. „Obžalovaný Málek skutečně složil na účet soudu kauci, kterou mu soud stanovil na výši jeden milion korun. Stalo se tak minulý čtvrtek a v tento den byl propuštěný i z vazby," vysvětlila mluvčí.
Zlínský rapper ale i na svobodě musí dodržovat několik základních pravidel. Musí se totiž pravidelně dostavovat k soudnímu jednání a nesmí vycestovat do zahraničí. Stejné podmínky má další z hlavních aktérů v případu, Marian Hanák.
Bývalý strážce zákona, který policii nejprve půl roku utíkal a pak i on skončil ve vazbě, aby z ní mohl na kauci odejít. Oproti Steelovi však částka byla mnohem vyšší, a to 2,5 milionu korun. Tyto peníze za něj na účet soudu složil jeden ze zlínských podnikatelů.
Oba pánové zatím podmínky dodržují. Byli i u soudního líčení, které bylo minulý týden. Ale opět se závěru ani jeden z nich nedočkal. „Nechali jsme si totiž vypracovat znalecký posudek na výši způsobené škody v rámci DPH," vysvětlil jeden z jejich obhájců Josef Kapušňák. Soudní líčení tak bylo opět odročené, a to na prosinec.
„I tak ale není jisté, jestli do tohoto měsíce stihne znalec posudek vypracovat, proto je dost možné, že se bude v jednání pokračovat až po Novém roce," naznačila dále mluvčí pražského soudu Martina Lhotáková. Mimo Málka a Hanáka jsou dalšími obžalovanými muži v této kauze Roman Kurtin a Radek Vlk.
Čtveřice mužů měla nejméně rok kšeftovat s hutním materiálem, ale neplatit za něj DPH. Stát tak měli ošidit minimálně o 36 milionů korun. Při domovních prohlídkách, které policie u všech udělala, zabavila i luxusní lamborgini, které si rapper Steel kupoval „cash", tedy v hotovosti za 3,5 milionů korun. Podle policie si jej totiž mohl koupit za peníze, které si trestnou činností vydělal.