„Všechno běží podle harmonogramu, navíc máme informace, že příští týden by mělo sněžit. Věřím, že akce v Ostravě bude minimálně stejně úspěšná jako před dvěma roky, když byla letní olympiáda v Riu,“ pousmál se Jiří Kejval, který připomněl, že Ostravané se budou moci poprvé do centra sportu vypravit v pátek 9. února v 9 hodin ráno a že slavnostní otevření je naplánováno na jedenáctou hodinu. První dvě hodiny bude vstup zdarma.

„Zimní olympiáda je i o horách, proto chystáme vždy na víkend otevřít i čtyři lyžařská střediska,“ připojil se Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje. „Dvě z nich – Bílá a Mosty u Jablunkova jsou v Beskydech – další dvě – Karlov a Kopřivná – pro změnu v Jeseníkách,“ upřesnil s tím, že tyto areály budou otevřeny vždy po dva dny podle již schváleného harmonogramu.

Beskydské středisko v Bílé vše podstatné, co se bude dít mimo Ostravu, zahájí první olympijský víkend (10. a 11. února), o týden později budou moci rekreační sportovci, a nejen oni, navštívit Mosty U Jablunkova a Kopřivnou pod Pradědem, a když se budou korejské hry chýlit ke konci, otevřou se brány oblíbeného areálu v Karlově pod Pradědem.

„Byli bychom moc rádi, aby si tyto hry lidé užili i aktivně, aby si mohli ve všech střediscích třeba i vyzkoušet mně tradiční zimní sporty v kopcích. I proto posílíme jak vlakovou, stejně tak i autobusovou dopravu a věříme, že vše dobře dopadne,“ řekl u Ostravar Arény, v blízkosti rostoucího skokanského můstku Ivo Vondrák.

Nedílnou součástí letošního Olympijské festivalu v Ostravě bude i korejská vesnička, která v těchto dnech vyrůstá na centrálním Masarykově náměstí.

„Věříme, že i díky mnoha firmám právě z Jižní Koreje, které investovaly v Ostravě a okolí, si najde i ona své třeba i pravidelné návštěvníky. Sám jsem zval představitele těch firem, aby dorazili. A ti, kteří mi odpověděli, jen zdůrazňovali, abychom zachovali typicky korejskou podobu téhle vesničky,“ dodal Tomáš Macura, primátor města Ostravy.