Ještě před začátkem sobotního programu Olympijského parku na brněnském výstavišti vybojovala Ester Ledecká zlatou medaili na snowboardu v paralelním obřím slalomu. Návštěvníci festivalu se netajili tím, že jí okolo šesté hodiny ráno drželi pěsti. „Kvůli Ester jsme si se synem přivstali, a musím říct, že to určitě stálo za to. Je neuvěřitelná a další zlato jsem jí hrozně moc přál. Teď jen, aby jí to ještě nějaký rok vydrželo,“ řekl Marek Zavadil.

Ledecká se zapsala do historie, protože se stala první ženou, která na jedné olympiádě vyhrála zlatou medaili ve dvou různých disciplínách. Tu první totiž ukořistila před týdnem na lyžích v superobřím slalomu.

Fakultní nemocnice Brno pořídila čtvrté CT, lidé by se díky novému přístroji mohli dostat na vyšetření rychleji.
Díky nejmodernějšímu CT v Evropě vyšetří víc lidí. S třetinovou dávkou záření

Hokejové utkání o olympijský bronz začalo deset minut po jedné hodině odpoledne. „Určitě vyhrajeme, o tom není pochyb. Kluci ze sebe dají všechno. Není možné, abychom odjeli domů bez medaile,“ věřil ještě před zápasem Brňan Dominik Vrásecký. Bohužel to nevyšlo.

Stovky diváků před velkoplošnou obrazovkou pískaly při sporném momentu, kdy ve třetí třetině za nepříznivého stavu 2:5 ještě útočník brněnské Komety Martin Erat vykřesal naději přesnou trefou pod horní tyč. Jeho branku ale rozhodčí po přezkoumání u videa odvolali kvůli bránění ve hře brankáři na hranici kanadského brankoviště. „Bůh ví, jak by zápas vypadal, kdyby rozhodčí uznali Eratův gól. Je to škoda,“ řekla smutná fanynka Markéta Valská.

Kanaďané v zápětí zvýšili na 6:2 a na konečných 4:6 korigoval výsledek v závěru utkání dvěma góly Roman Červenka.

Na festival dorazila i tenistka Lucie Hradecká. Dvojnásobná olympijská medailistka ve čtyřhře měla v první přestávce hokejového zápasu autogramiádu.

Živo bylo už do rána i v redakční zóně Deníku v pavilonu Z, kam lidé mohou přijít na dobrou kávu či se nechat vyfotit ve fotokoutku a vytvořit si vlastní titulní novinovou stranu. Zájemci rovněž můžou vyzkoušet biatlonový trenažér.

Ve čtvrt na čtyři odpoledne přišel na besedu do zóny Deníku i bývalý bobista Roman Gomola. „Festival se mi moc líbí. Hodně mě překvapil, je to výborný nápad. Je dobré, že jsou tady i neolympijské sporty a každý si najde něco pro sebe,“ řekl dvojnásobný olympionik při besedě.

Ilustrační foto.
Otevřete záchody, přispějeme vám na úklid, slibují na Brně-středu podnikům