Sportovní nadšenci díky tomu najdou každoročně nové městské ledové plochy stejně jako letos v pavilonu Z brněnského výstaviště. „Rychlobruslařskou dráhu i kluziště chceme umístit v pavilonu, jak jsou lidé už zvyklí. Bavíme se ještě kam dát dráhu na curling, aby se dala využívat většinu roku. Přemýšlíme, jestli bychom ji jinde mohli provozovat i třeba devět měsíců v roce,“ přiblížil brněnský radní Jaroslav Suchý. Kde konkrétně má curlingová plocha stát, upřesnit nechtěl.

Ježek v kleci. Ilustrační snímek.
Lidé pátrají po brněnských Stínadlech. Za týden se jich zapojilo přes devět set

Ledové plochy si na letošním Olympijském festivalu v Brně vyzkoušely i sestry Tereza a Michaela Meluzínovy ze Křtin na Blanensku. „Na festivalu jsme dobrovolničily, ale vyzkoušely jsme si i některé sporty, třeba bruslení a trochu i hokej,“ uvedla Tereza Meluzínová.

Možnost využít nové ledové plochy v Brně i v dalších letech oceňuje Michaela Meluzínová. „Myslím, že je to super nápad, protože tam bylo stále plno lidí,“ komentovala.

Brněnské výstaviště 
se v neděli po sedmnácti dnech rozloučilo s Olympijským festivalem. Na třicet sportovišť celkem zavítalo přes 157 tisíc návštěvníků.
Olympijský festival: nejvíc zaujal curling a Raškovky. Čepic se prodalo 6 tisíc