Na All Star Cupu skončil s extraligovým výběrem v konkurenci slovenské, německé a EBEL soutěže druhý. „Nebyla moc velká návštěvnost, ale užili jsme si to. Hrálo se tři na tři dvakrát patnáct minut. A proti Slovákům už se hrálo ve velkém tempu a na vítězství. Fajn byla i spolupráce s Jardou Bednářem,“ pochvaloval si Nečas souhru s lídrem Hradce Králové.

Lukáš Krajíček
Lukáš Krajíček: Být součástí olympiády byl vrchol mé kariéry

Nečas v pauze
Turnaje pěti zemí reprezentace do 19 let, Hradec Králové: 2 duely, 1 bod za asistenci, plus/minus +2
Výsledek týmu: 2. místo, 9 bodů, o skóre za Švédy

All Star Cup, Bratislava:
3, 1 bod za gól, -7
Výsledek extraligového týmu: 2. místo, dva body za slovenskou extraligou

V pauze stíhal Nečas i další povinnosti. Mediální včetně autogramiády na Olympijském festivalu v Brně, kde navštívil redakční zónu Deníku. Školní také zvládl. „Ukončil jsem si první pololetí, protože jsem předtím neměl čas. Ještě mě čeká druhé a pak asi maturita,“ pousmál se Nečas, kvůli učení vynechal i přípravný duel Komety se Soči.

Neminula ho ale ani tvrdá příprava obhájce extraligového titulu. „Teď jsem stihl ještě nějaké tvrdé tréninky s týmem, kde bylo hodně bruslení a posilovny. Myslím si, že jsem nachystaný dobře, odpočatý taky. Síly na play-off máme a teď už jen odehrát dobře tři zápasy v základní části a vlítneme na to,“ hlásil rodák z Nového Města na Moravě.

O Nečasovi se spekulovalo i v souvislosti s nominací do Pchjongčchangu. „Určitě mě to trochu mrzí, chtěl jsem jet, ale nominace by mě překvapila. Od té doby, co jsem se vrátil z mistrovství světa dvacítek, jsem se cítil výborně. Trenéři však vybrali nominaci, jakou vybrali. Každý kouč má trochu jinou myšlenku,“ prohlásil.

Seniorský národní tým nakonec v Koreji uhrál stejné výsledek jako junioři na šampionátu v Buffalu – čtvrtou příčku. Nečas fandil u televize a zapojil se i do týmové tipovačky. „Řídil ji kondiční trenér Miloš Peca a vypisoval ji v posilovně. Každý dal něco do banku. Dobré body jsem si připsal díky Němcům. Docela jsem jim v semifinále s Kanadou věřil,“ ušklíbl se šikovný centr.

Svému spoluhráči a mentorovi Martinu Eratovi i obránci Ondřeji Němcovi držel pěsti na dálku. „V Koreji je velký časový posun a psalo jim určitě několik lidí. Je lepší je nechat v klidu. Určitě si pokecáme až se vrátí,“ dodal Nečas.

Hokejisté Ruska slaví zlato na olympijských hrách v Pchjongčchangu.
Němci sahali po svém "Naganu". Hokejové zlato ale mají Rusové