Každý den ve vyhrazených časech se po ledě prohánějí bruslaři z řad návštěvníků.

Pevné časy bruslení určeny nejsou, dobrovolníci stojící u ledu ale podle aktuálního programu poradí, kdy přesně se bruslaři mohou na led těšit. Ve středu organizátoři plochu rozdělili na dvě části bruslařskou a hokejovou.

Tu bruslařskou vyzkoušel Jakub Čaněk, který se postavil na led podruhé po pětadvaceti letech.

„Je hezké, že se aréna takto otevřela pro lidi. Pocit z velké haly je nádherný, hlavně pro mého syna,“ oceňuje atrakci Jakub Čaněk, který se do parku přišel podívat i s rodinou.

Olympijský festival v Ostravě, disciplína curling
Olympijské atrakce v Ostravě: Curlingová „partie“

I když mají ledovou plochu často zarezervovány školy, organizátoři k dětem na led pustí i jednotlivce, pokud není plocha příliš plná. S hokejkou se přijela popasovat Táňa Micková, studentka ostravského gymnázia.

„Hokejku držím v ruce poprvé. Občas ale chodím na zápasy Vítkovic. Líbí se mi, že teď arénu vidím z jiné perspektivy,“ hodnotí Táňa Micková přímo z ledu s hokejkou v ruce.

Půjčovnu bruslí a helem naleznou zájemci ve venkovní části Olympijského festivalu u bruslařského okruhu. Dospělí zaplatí 80 korun za pár bruslí, děti 50 korun. Počítejte ale s vratnou zálohou 500 korun za každý pár či helmu.

Markéta SULKOVÁ

Olympijský festival u Ostravar Arény, 15. února 2018 v Ostravě. Snowboard.
Čtvrteční hokej: Na olympiádě zápas proti Koreji, na festivalu derby mládeže