Čeští sportovci v pátek rozšířili svou medailovou sbírku na hrách v Pchjongčchangu na dvojnásobek! Už brzy ráno středoevropského času přidala snowboardistka Eva Samková do naší sbírky třetí příspěvek. Po zlatém úspěchu před čtyřmi lety v Soči tentokrát vybojovala bronz. „Cítím z toho radost, jako kdyby to opravdu bylo zlato,“ přiznala v cíli do kamer České televize.

V nadsázce by se dalo říci, že věčně usměvavou snowboardistku obral o zlatou medaili tvůrce olympijského oblečení. „Zjistili jsme, že uvnitř je ta bunda zbarvená do bronzova. Minule byla víc zlatá. To jen tak pro upřesnění, proč bronz,“ smála se k medaili, která pro ni však má kvůli ne zcela vydařené sezoně o to větší cenu.

Finálová jízda byla hodně dramatická. Eva Samková do ní nastoupila s kamerou na helmě a v první polovině trati jela na posledním šestém místě. O medaili se rozhodovalo v závěrečných metrech, cílovou lajnu proťala čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí v pádu a pár vteřin nevěděla, jestli je to třetí nebo čtvrté místo.

„Snažila jsem se strkat prkno dopředu, ale nějak mi to nevyšlo a spadla jsem. Do finálové rovinky jsem si věřila a narvala to, co to šlo. V cíli jsem dlouho nevěděla, jestli tam u mého jména nepřeskočí čtyřka, ale jsem ráda, že zůstala trojka,“ přiblížila rozhodující chvíle závodu.

Olympijský festival v Ostravě
Olympijské atrakce v Ostravě: Zabruslete si na domácím ledě Vítkovic

Olympijský festival u Ostravar Arény, 15. února 2018 v Ostravě. Snowboard.
Čtvrteční hokej: Na olympiádě zápas proti Koreji, na festivalu derby mládeže

FANDILA I OSTRAVA!

Český divák tak po několika dnech půstu měl zase důvod zapít olympijský kov. A to ještě nevěděl, že po poledni přibude druhý. Byť se dal předpokládat. Očekávání fanoušků naplnila také jedna z největších českých nadějí na hrách – rychlobruslařka Martina Sáblíková na své oblíbené trati na 5000 metrů. Rychlejší byla ve své životní jízdě už jen Nizozemka Esmee Visserová, která vylepšila rekord dráhy o více než dvě vteřiny.

Úspěch drobounké rychlobruslařky z Nového Města na Moravě už sledovaly i stovky fanoušků v Ostravě, kteří zavítali na Olympijský festival do Ostravar Arény. Stříbrnou jízdu sledovali jak na velkoplošné obrazovce u venkovních sportovišť, tak i na multimediální kostce nad ledem přímo v hale.

„Je to super výsledek. Stihli jsme její jízdu jen tak tak a jsme za to moc rádi. Doma u televize by to byla nuda, tady to žije, dívala se s námi spousta lidí. Věřili jsme, že medaile bude,“ pravila po skončení závodu Ivana Valentová, která na festival dorazila z Loštic na Olomoucku vůbec poprvé, ale medailová Sáblíková ji namlsala natolik, že se určitě hodlá vrátit.

Ojedinělou výstavu Aniho papyru, který je krásnou ukázkou takzvané Egyptské knihy mrtvých, můžete v těchto dnech zhlédnout v ostravském Domě knihy Knihcentrum.
Unikátní výstava v Ostravě: Aniho papyrus je k vidění v ostravském Knihcentru
Bedřiška. Bývalá hornická kolonie je místem žijícím vlastním životem a s jedinou (slepou) příjezdovou cestou, cizího návštěvníka zde lze těžko potkat.
Bedřiška? Kdepak, lidi v Ostravě více zajímá kolonie Červený kříž!

Zóna Deníku pojede o víkendu na plné obrátky
„Pořídit si u nás můžete speciální titulní stranu Deníku s vlastní fotografií – na focení vám půjčíme i oblíbenou čepici Raškovku. Kvůli velkému zájmu o náš běžkařský trenažer časopisu Kondice jsme přivezli pro děti jako cenu za jejich výkony další zásoby speciálního časopisu s oblíbenou hračkou – spinnerem. Prodávat budeme i Olympijský speciál TV Star, kde najdete nejen dvě vstupenky na akci zdarma, ale ke kterému vám uvaříme i dobrou kávu,“ láká moderátorka zóny Deníky Pavlína Wolfová.

Šéfredaktor Deníku v Moravskoslezském kraji Martin Pleva pak láká ještě na setkání a autogramiádu hokejového útočníka Rostislava Olezse, který zavítá do naši zóny umístěné v hlavním vstupu v Ostravar Aréně v sobotu ve 14 hodin.

„Kromě toho se mohou návštěvníci akce fotit s našimi Eskymačkami. Když nám pak fotku pošlou na e-mail soutezostrava@vlp.cz, boudou zařazeni do soutěžního fotoalba umístěného na facebookové stránce www.facebook.com/msdenik. Soutěžíme o vstupenky na festivaly či zajímavé kulturní akce v Praze,“ doplňuje Martin Pleva.