Beseda s brzy dvaaosmdesátiletým rodákem z Budapešti, který v současnosti žije i s manželkou v Brně, začne ve tři hodiny odpoledne.

Olympijský festival v areálu brněnského výstaviště.
Olympijský festival: biatlonistu Krčmáře stála jedna chyba boj o medaili

Divín za sebou má řadu úspěchů, ve sbírce má stříbro z olympiády v roce 1960, vybojoval i druhé a třetí místo na světových šampionátech. Vlastní také osm medailí z mistrovství Evropy, z toho dvě zlaté a je jedenáctinásobný mistr Československa.
Kromě něj na festival dorazí i bývalý atletický vícebojař a olympijský vítěz z roku 2004 Roman Šebrle, který jako první v desetiboji překonal hranici devíti tisíc bodů.

Dostaví se také manželé Edita a Rudolf Březinovi, rodiče krasobruslaře Michala Březiny.

Na velkoplošné obrazovce mohou návštěvníci Olympijského festivalu opět sledovat výkony českých sportovců v Koreji. Největší naděje na medaili se upínají k rychlobruslařce Martině Sáblíkové. Ta v závodě na tři tisíce metrů skončila těsně čtvrtá, jenže v pátek v pravé poledne začne její oblíbená pětitisícovka, na které bude obhajovat zlato z minulé olympiády v Soči.

V půl druhé odpoledne pak startuje i kvalifikace lyžařských skokanů na velkém můstku, kde se výsledky ze středního můstku pokusí vylepšit čtveřice Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek.

Páteční program
Besedy deníku:
15.00 – 15.30 Bývalý krasobruslař Karol Divín

Zajímavosti programu na Olympijském festivalu v Brně:
13.10 – 14.25 Hokejový zápas Vyškov vs. Zastávka – hokejová plocha
14:00-15:00 Přijetí úspěšných olympioniků JMK ze ZODM 2018: hejtman Bohumil Šimek, členka Rady Jihomoravského kraje Jana Pejchalová, předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a Eliška Březinová, krasobruslařka a ambasadorka Olympijského festivalu v Brně – Hlavní podium

Taháky v Pchjongčchangu v otevírací době na výstavišti:
12.00 – Rychlobruslení žen na pět tisíc metrů (Martina Sáblíková)
13.30 – Velký můstek muži, kvalifikace (Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek.

Pavel Churavý.
Chtěl jsem být jako Pavel Ploc, vypráví sdruženář Pavel Churavý