Brněnský rodák si o velkou pozornost řekl už jen tím, jaký dělá sport. Jen se potvrdil velký zájem o biatlon v České republice. Hošek trpělivě odpovídal na dotazy lidí a sděloval své poznatky i médiím. „Jsem z toho trochu v šoku. Tohle jsem opravdu nikdy nezažil. Každý den jsem tady měl nějaké mediální povinnosti. Ale to všechno zase přejde,“ usmíval se.

Na Olympijském festivalu v Brně obsluhoval také elektronickou střelnici. Má vysvětlovací talent? „Lidé se zajímají a tím, že biatlon dělám každý den, můžu jim celkem dobře dost věcí vysvětlit,“ povídal.

Triatlonista Filip Ospalý.
Biatlonisté bojují o medaili, zónu Deníku navštíví trojnásobný olympionik Ospalý

Jeho malorážka poutala pozornost. Návštěvníci si ji chtěli potěžkat, váží tři a půl kila. „Lakoval jsem ji v Brně. Mám na ní vyobrazeného lva, protože jsem i ve znamení Lva. Tady ten znak jsou mé iniciály. Škoda, že písmena musím na závod zalepit, protože by se brala jako další reklama,“ popsal odchovanec Střelky Brno.

Ondřej Hošek
Datum narození: 24. července 1995 (22 let), Brno
Kluby: Střelka Brno, Letohrad, Kornspitz Jablonec
Výsledky: 37. místo v IBU Cupu, světový pohár – 67. ve sprintu v Oberhofu, 14. místo štafeta v Oberhofu, 8. ve štafetě v Ruhpoldingu
Zajímavost: začínal s vodním slalomem v kategorii C1, v níž je mistryně světa i jeho sestra Kateřina Havlíčková

Jezdí hlavně v IBU Cupu, v prestižním světovém poháru si v sezoně vyzkoušel tři závody. „Potrénuju teď dva týdny v Jablonci a připravím se na závody IBU Cupu v Rusku. Jestli přijde letos ještě šance ve svěťáku, netuším, doufám ale, že si ho ještě někdy užiju,“ řekl 37. muž IBU Cupu.

S reprezentanty, kteří jsou na hrách v Pchjongčchangu, je v kontaktu. „Pogratuluju jim vždy k závodu, ale kvůli radikálnímu časovému posunu není čas si víc pokecat,“ sdělil Hošek.

Na olympiádě jsou za námi individuální závody a čeští biatlonisté získali stříbro zásluhou Michala Krčmáře a bronz díky Veronice Vítkové. „Výsledky jsou poměrně dobré. Výpadek byla jen mužská stíhačka. Verča předvádí stabilní výkonnost. Vždy je kolem desítky, plus vybojovala medaili, to je bomba. Hodně se těším na štafetu holek,“ dodal Hošek.

Michal Kempný v dresu Chicaga.
Kempný se v NHL stěhuje. Z Chicaga zamířil do Washingtonu

Věří i smíšené štafetě, která startuje v úterý ve čtvrt na jednu odpoledne.