Je olympijskou vítězkou v U-rampě a svou sbírku čtyř prvenství z X-Games tak rozšířila o medaili nejcennější. Celkovým výsledkem 98,25 bodu kralovala. Druhou Číňanku Liou Ťia-jü za sebou nechala téměř o devět bodů.

Medaile pro rodiče

Rodačka z Kalifornie a shodou okolností potomek korejských přistěhovalců, se díky svým kořenům mohla v Pchjongčchangu těšit nebývalé podpoře domácích příznivců.

„Bylo něco neskutečného, jak mě tady přivítali,“ děkovala mladá Američanka domácím příznivcům, kteří se vyzbrojili i kravskými zvonci, aby svou favoritku co nejhlasitěji podpořili.

Usměvavá teenagerka poděkovala i rodičům, hlavně tatínkovi Jong Jinovi, který kvůli kariéře dcery obětoval své vlastní povolání technického inženýra a zasvětil ji do tajů snowboardu.

„Rodiče pro mě obětovali strašně moc, od sedmi mě v našem sportu podporovali, jak mohli. Bez nich bych tady nebyla. Medaile je pro ně,“ svěřila se po závodě s očima plnýma slz, které přemohly i otce Jong Jin Kima. Celou dobu závodu držel nad hlavou pomačkaný transparent s ručně psanou podporou své dceři.

Kimová se v Koreji podle všeho stane velmi populární sportovkyní. Ještě ráno před závodem ji na twitteru sledovalo 15 tisíc lidí. Po závodě už 150 tisíc. „Celé je to šílené, jsem tady skoro jako doma. Ta podpora, to je něco úžasného. Slyšíte toho o olympijských hrách tolik, ale prožít si je, to je úplně jiný příběh. Věděla jsem, že budu plakat, ale jsem ráda, že jsme si s rodinou mohli splnit americký sen,“ potvrdila pro USA Today Chloe.