Zajímavě zajel už první úsek Ondřej Moravec. Na stojku dorazil v čele, ale chyboval, musel na trestné kolo a předával Michalu Šlesingrovi až devátý.

„Strašný, musím si sypat popel na hlavu, tohle by se nemělo stávat. Lyže přitom jely skvěle, nejlíp ze všech. Musím poděkovat servisu. Stojka mi to zkazila, přitom jsem se moc těšil,“ litoval běžecky výtečný Moravec v rozhovoru pro Českou televizi.

Zklamaní čeští hokejisté pro prohraném semifinále s Ruskem na olympijských hrách v Pchjongčchangu.
Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

Michal Šlesinger získal skvělou střelbou nejen první místo, ale i náskok téměř sedmi vteřin, který před Rakušanem Ederem pořád zvyšoval. Čtrnáctý start na olympijských hrách proměnil v úchvatný konec a předal Jaroslavu Soukupovi na prvním místě! „Já nebyl top špička, tak jsem byl možná trochu klidnější. Ale že bych si první místo nějak užíval, to ne, poslední kolo člověk jede krev,“ hlesl Michal Šlesinger.

Kvůli obrovským chybám Benedikta Dolla ztratili velký náskok Němci, hodně dole jela Francie, kterou neposunul dopředu ani jeden z hrdinů her Martin Fourcade.

Jaroslav Soukup na olympiádě startoval poprvé a nečekalo se, že první příčku udrží. Na ležku ještě dojel v čele, chyboval jen jednou, ale běžecky na nejlepší nestačil. Navíc chyboval na stojce, musel na trestné kolo a předával Michalu Krčmářovi až jako šestý se ztrátou 1:53 minuty.

Ve vedení se drželi Norové, kterým hodně pomohla bratrská dvojice Böeů. Čtyřnásobného olympijského vítěze Svendsena se v posledním úseku držel ještě Švéd Lindström, naopak Němec Schempp na ležce ztratil na zlato reálnou naději.  

Rozhodla poslední střelba, v níž byl Švéd jasně lepší než Nor a dovezl žluté kvarteto do cíle pro zlaté medaile. Pro Švédsko ve štafetě první v jeho historii.

Michal Krčmář nejprve posunul českou štafetu na pátou pozici, ale nezvládl podobně jako většina favoritů bez chyb ani jednu ze střeleckých položek a dokončil jako sedmý.

Pořadí: 1. Švédsko (Femling, Nelin, Samuelsson, Lindström) 1:15:16,5 (0 trest. okruhů + 7 dobíjení), 2. Norsko (Birkeland, T. Bö, J.T. Bö, Svendsen) -55,5 (1+12), 3. Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) -2:07,1 (3+10), 4. Rakousko -2:52,5 (2+11), 5. Francie -3:26,6 (3+12), 6. USA -3:50,2 (2+14), 7. ČR (Moravec, Šlesingr, Soukup, Krčmář) -4:07,1 (2+13), 8. Bělorusko -4:49,5 (3+12). 

Darja Domračevová z Běloruska slaví prvenství v ženské štafetě.
Biatlonistky ve větrné loterii propadly. Dramatický závod patřil Bělorusku