"Na žádost Mezinárodního olympijského výboru jsme začali vyšetřovat tohoto sportovce. Žádný termín jednání ale dosud nebyl stanoven a v tuto chvíli není možné poskytnout další informace," oznámil CAS.

Držitel bronzové medaile v curlingovém mixu, společně se svoji manželkou Bryzgalovovou, měl nález na meldonium. Tato látka, která přerušila kariéru například tenistce Marii Šarapovové, je na zakázaném seznamu od roku 2016.

Ruský sportovec dnes bude čekat na to, jak dopadne vyšetření B vzorku. Údajně ale již odevzdal akreditaci a z Pchjongčchangu odjel. V curlingovém světě vzbudilo jeho podezření rozruch, protože několik curlerů vyjádřilo Krušelnickému podporu s odůvodněním, že v jejich sportu je používání dopingu naprosto bez užitku.

"V médiích se objevuje velké množství nespolehlivých informací, ale dokud nedostaneme výsledky vzorku B, nebudeme tuto záležitost nijak komentovat. Jiné oficiální prohlášení neexistuje, jakékoliv odkazy na jiné, nejsou pravdivé," brání svého sportovce mluvčí ruské výpravy.