Češi tak v biatlonu zatím vyhlížejí další cenný kov. „Škoda,“ zaznělo po závodech s hromadným startem. Co dál? Den pauza. A potom už zase akce. V úterý vyrazí ti nejlepší pod pěti kruhy do smíšené štafety.

Asi netřeba psát, že Češi se řadí k adeptům na stupně vítězů. To je u obhájců stříbra ze Soči jasné. Avšak mají problém.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová.
Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Tedy, ono je to spíše dilema. Tři členové štafety jsou de facto jasní. Veronika Vítková, Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Ale otázka zní, kdo bude čtvrtý do party…

Pište si, že šéftrenér Ondřej Rybář a jeho kolegové se nyní ponoří do nejrůznějších statistik.

Na výběr je mezi Evou Puskarčíkovou (27) a Markétou Davidovou (21). „Tohle je celkem nezáviděníhodná situace. Jak pro kouče, tak pro holky,“ řekla Deníku Jitka Landová.

Hokejisté České republiky porazili Švýcarsko 4:1.
Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

Někdejší reprezentantka souhlasí s tím, že ještě před olympiádou by odpověď zněla jasně: pojede prvně jmenovaná. Hovoří pro ni jak zkušenosti, tak pořadí ve Světovém poháru (28.). Ale není ve formě (víte, že letos nezajela ani jeden čistý závod?). Naopak Davidová při debutu září. I v sobotu držela krok s nejlepšími.

„Těžko říct, koho vybrat. Markéta z té porce závodů může být unavená. Eva si odpočinula. A štafety umí,“ podotkla Landová.

A aby těch otazníků nebylo málo, trenér Michael Málek prozradil, že si není jist ani složením mužských úseků. Že by šance pro Michala Šlesingra?

Předseda ČOV Jiří Kejval.
Předseda ČOV Kejval: Ledecká? Ona bude letos královnou olympiády