Na dráze v Kanglungu vše vrcholilo v závěrečných jízdách. Uzdu ledové vášni povolila jako první právě Ten Morsová, která na dlouhých nožích doslova svištěla a výsledkem byla nakonec zlatá medaile, i když čekání bylo dlouhé, protože po ní jela řada dalších favoritek. Ale olympijský rekord, který padl po šestnácti letech od OH v Salt Lake City, jí stačil. %Klobouk dolů před tím, co předvedla" uznala Karolína Erbanová.

Dokonce i na největší favoritku, Japonku Nao Kodairovou, která v sezoně ještě neprohrála. I ta jela famózně, jenže na Ten Morsovou jí chybělo 26 setin. Japonskou sílu na krátké trati potvrdila ještě třetí Miho Takagiová (třetí z patnáctky), která jela svou jízdu společně s Češkou Karolínou Erbanovou.

Závodnice trénující už čtyři roky v Nizozemsku preferuje hlavně pětistovku, ale na dvojnásobné trati vsadila na úvod. Závod rozjela dokonce nejrychleji ze všech, ale postupně jí síly ubývaly a Takagiová jí předjela. Erbanová docílila svůj nejlepší historický čas na nížinné dráze 1:14,95, ale v cíli byla původně čtvrtá, bylo jasno. Po dojetí dalších elitních rychlobruslařek nakonec obsadila sedmou příčku.

"Momentálně mám trochu mix pocity. Je to můj nejrychlejší kilák v sezoně, ale kvalita ženského bruslení je teď ve sprintu tak vysoká, že se nestačím divit, co tady Jorien (Ten Morsová) předvedla," řekl Erbanová České televizi. "Odjela jsem si to, co jsem chtěla. Prvních 800 metrů jsem jela dobře a s prvním kolem i rozběhem jsem opravdu spokojená. V poslední zatáčce mi ale došlo," přiznala závodnice, která má větší ambice na pětistovku. "Půjdu do ní s ohledem na vývoj sezony s větším sebevědomím," dodala Erbanová.

V závodě startovala ještě jedna česká reprezentantka Nikola Zdráhalová. Jela už ve druhé jízdě, a také dobře - skončila v dobrém čase na 19. místě.