"To si děláte prd..!" vyhrkl ze sebe Petr Koukal, který proti Kanadě podal vynikající výkon. Když mu novináři pověděli, jak se Ledecké na svahu dařilo, byl v šoku. "Vy jste se zbláznili! Na lyžích? Tak to fakt klobouček. Už ani nemusí na prkno," chechtal se jeden z úspěšných střelců v nájezdech. A jako zlatý hřeb večera dodal: „Hoši, tady nejsme na svatbě. Diamantová medaile se na olympiádě nedává," tušil, že triumf Ledecké asi už nic nepřekoná.

Francouz zprvu bral Ledecké zlato jako zprávu, kterou čekal. "Muselo to být pro ní těžké, byla pod tlakem," říkal České televizi. Pak ho ale novinářská parta opravila, Ester nevyhrála na prknu, ale na lyžích. "Aha, tak to klobouk dolů," rozesmál se jeden z hrdinů hokejového zápasu, který Česká republika dovedla po samostatných nájezdech do vítězství 3:2. "Je to úplný zázrak," řekl ještě Francouz.

Před Ledeckou se sklonil také kouč českého národního týmu Josef Jandač. „Posíláme obrovskou gratulaci. Na olympiádě to není jen o hokeji, ale o celé výpravě. Všichni si přejí a fandí."

V hledišti Ledové arény Kangnung držela palce také stříbrná rychlobruslařka Martina Sáblíková. Společně s ní bylo na tribunách i několik českých příznivců v olympijských bundách. Poté, co Ledecká získala zlato, obrátili je naruby, to aby ukázali, že je Česko zlaté. „Aha, já myslel, že nám všichni tak strašně věří," usmíval se bek Adam Polášek, když zavětřil, proč mají čeští fandové bundy obráceně.

Českým hokejistům ale vůbec nevadilo, že jim Ledecká sebrala slávu. Naopak. „My budeme v novinách klidně schovaní. Snad si počkáme na závěr," naznačil Petr Koukal, že by hokejisté Ledeckou rádi napodobili.