V bráně začne česká jednička Pavel Francouz. Obrana zůstane také kompletní, vždyť teprve v semifinále s Rusy inkasovala během utkání víc než dvakrát, z toho ale třetí gól do prázdné brány.

„Obrana nás netrápí, zlepšit potřebujeme hlavně útok,“ uvědomuje si jeden z asistentů Josefa Jandače na české střídačce Václav Prospal.

Ten očekává znovu vyrovnaný zápas. „Ve skupině to byly nájezdy, předtím na Channel One Cupu jsme sice vyhráli 4:1, ale dva góly jsme dali při power play. Podle mě to bude zase vyrovnané. Nic jiného než těžký boj nečekáme, Kanaďané jsou velmi houževnatí. Zklamání z utkání proti Německu budou chtít napravit,“ upozorňuje Prospal.

Nehledě na to, že v kanadské mentalitě není prohrávat zápasy o medaile. „Jeden už prohráli, o to těžší to budeme mít. Nemají tady hráče z NHL, takže pro ty kluky je to jedinečná šance získat olympijskou medaili. Nikdo nic nevypustí, ovšem to samé platí i pro nás. Věřím, že kluci nechají na ledě vše,“ je si jist Václav Prospal.

Utkání začne ve 13.10 hod.

Předpokládaná sestava: Francouz - Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Kundrátek, Jordán, O. Němec - Erat, Jan Kovář, D. Kubalík - M. Růžička, Mertl, Červenka - Radil, Koukal, T. Zohorna - Řepík, Horák, Birner - Vondrka.

Czech Team