Neuvěřitelné! Čisté šílenství! Zázrak z Gangneungu!

Německá média šílí stejně jako fanoušci, mezi nimiž je mnohem populárnější fotbal, ale třeba i biatlon.  

"Kanada je lépe hráčsky vybavená než my, ale máme větší srdce," řekl někdejší slavný kanonýr z NHL a dnes kouč německé reprezentace Marco Sturm před zápasem. Měl pravdu. Stejně jako legendární útočník s českými kořeny Erich Kühnackl, podle něhož je současný německý tým dědicem hodným odkazu bronzových medailitů ze ZOH v Innsbrucku 1976.

Německá senzace se rodila od první třetiny. Kanaďané v oslabení zahráli špatně buly a doslova nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku, kterou krásnou ranou využil Macek.

Nejúchvatnější podívanou přinesla druhá část. Hra se přelévala na obě strany, šance střídala šanci, k vidění byly nádherné branky, ale i zákrok Brulého doslova na kriminál, byť ho Wolf přežil - ač ležel dlouho nehybně na ledě. 

To už bylo ve chvíli, kdy Kanaďanům tekly nervy. Němci jim totiž upláchli po gólech Plachty a parádě Mauera (zakončení mezi nohama) na 3:0. Pak sice právě Brulé v přesilovce snížil, ale po chvíli měli zase radost Němci po šťastné teči Hagera – 4:1.

Kanaďané nejsou zvyklí skládat zbraně a v posledním dějství ještě pořádně Němcům zatopili. Brzy snížil Robinson a deset minut před koncem Roy s přispěním brusle soupeřova obránce dal na 3:4.

Favorit pak zuřivě útočil, jenže brankář aus den Birken zavřel krám, nepustil už ani jednu střelu a Němce poslal do vysněného nedělního finále proti Olympijským sportovcům z Ruska (5:10 SEČ).

"Stříbro máme, splnil se náš sen. Došli jsme k němu neuvěřitelným týmovým výkonem. To je úžasné, musím si to nejdříve uvědomit," řekl brankář aus den Birken a autor nejkrásnější branky zápasu Frank Mauer (puk dostal za gólmana Poulina střelou mezi nohama, dodal: "To je neskutečné. Naší hrou jsme se zlepšovali a věřili sami v sebe. Jsme neuvěřitelně pyšní. Zítra se probudíme a zeptáme se, co se stalo včera."

"To je úžasné. Největší úspěch německého ledního hokeje," zářil i slavný německý hráč i kouč Hans Zach a zdůraznil: "Tým získal srdce všech německých sportovních fanoušků. Ve finále je vše možné."