Finsko nad domácí Jižní Koreou vedlo v průběhu druhé periody už 3:0, pak ale houževnatému sokovi dovolilo skóre zkorigovat na rozdíl jediné branky. Nažhavení fanoušci hnali svůj celek za vyrovnáním, na začátku posledního dějství měli dokonce výhodu přesilové hry. Svěřenci finského kouče  Märjämäkiho ji ale přežili a pak sami při přesilovce udeřili, Korejce zlomil čtvrtou brankou Hietanen. Snaživým Asiatům došly síly, přesto v závěru odvážně zkusili power play. Nevyšla jim, inkasovali do prázdné branky popáté. Finsko se tak ve čtvrtfinále utká s Kanadou.

Finsko - Jižní Korea 5:2 (1:0, 2:2, 2:0).
Branky a nahrávky: 5. Kontiola (Tolvanen), 24. Kontiola (Lepistö, Tolvanen), 27. Heiskanen (Tolvanen), 48. Hietanen (Osala, Junttila), 60. Manninen (Hietanen, Koskiranta) – 31. Radunske (Regan, Sang-uk Kim), 33. Jin-Hui Ahn (Sang-hun Šin).

Německu vystřelil čtvrtfinále po 26 vteřinách prodloužení Yannic Seidenberg. Postup se více čekal od Švýcarů, ti ale byli postupem zápasu unavenější. Německý celek měl třetí třetinu ve své režii, rozhoující trefu si ale schoval až do prodloužení. V souboji o semifinále se postaví Švédsku.

Švýcarsko - Německo 1:2 po prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1).
Branky a nahrávky: 24. S. Moser (Suter, Ambühl) – 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer).

Jak vypadá složení čtvrtfinálových dvojic?

04.10 Česko – USA 
08.40 OAR – Norsko 
13.10 Kanada – Finsko 
13.10 Švédsko – Německo