Češi to navíc neměli jednoduché, protože od osmé minuty nečekaně prohrávali. „Bylo to trošku nervózní, hlavně v první třetině,“ uznal trenér národního celku Josef Jandač. Ještě do přestávky ale jeho svěřenci otočili na konečných 2:1. „V okamžiku, kdy jsme šli do vedení, tak jsme doufali, že se uklidníme nějakým dalším gólem. Ten ale pořád nepřicházel, i když šance byly,“ rekapituloval zápas.

Korejci začali tušit, že k hokejové senzaci nemají zase tak daleko. „My jsme ale těžké utkání očekávali. Korejci nemají špatný tým, umí bruslit, bojují. Pro kluky to bylo náročné. Museli se koncentrovat, aby neudělali nějakou chybu. Důležitá je výhra, ale musíme se zlepšit hlavně ve hře pět na pět,“ poznamenal.

Atrakcí severokorejské roztleskávačky

Fanoušci v hale nesledovali jen hokejové dění na ledě. Za jednou z branek zabraly totiž celý jeden sektor severokorejské roztleskávačky a předváděly zajímavé představení. Hry v Pchjongčchangu jsou totiž ve znamení sbližování korejských států. Například ženský hokejový tým je tvořen zástupci obou zemí, a tak severokorejské cheerleaders povzbuzují korejské týmy či jednotlivce v různých disciplínách.

V duelu domácích hokejistů proti Čechům jich bylo přes dvě stovky a neúnavně podporovaly Korejce nacvičenými sborovými nápěvy a choreem. Fotit se s nimi chtěli i jihokorejští diváci.

Roztleskávačky z KLDR jsou na stadionech pod přísným dozorem. I na toalety chodí organizovaně po skupinkách. Jejich severokorejští strážci je vždy seřadí a když si chtějí některé členky této malé armády odskočit na cigaretu, musí čekat na kolegyně, až jich bude víc. V jednotě je přeci síla.

V první a třetí třetině je měl za zády gólman českého celku Pavel Francouz. „Jo, bylo to zajímavé, takové zpestření,“ usmíval se. „Během hry jsem to zase tolik nevnímal, ale v přestávkách ano. Po vítězném zápase to vnímáte jako dobrý zážitek,“ zasmál se.

A zhodnotil i zápas. „Korejci se vytáhli, klobouk dolů před nimi. Do obrany hráli výborně, zataženě, nepouštěli nás do blízkosti brány, kde navíc skvěle chytal Dalton. Ten je dlouho držel,“ mínil. Nervózní ale nebyl. „I když se to nevyvíjelo dobře, nepropadali jsme panice a chtěli pokračovat v tom, co jsme si řekli před zápasem. Naštěstí jsme rychle otočili,“ doplnil.

Czech Team