Na olympijské trati v Čongsonu se tak dnes závodit nebude. Pořadatelé závod zrušili kvůli silnému větru, jehož rychlost přesáhla 70 km v hodině a mohla by ohrozit regulérnost závodu i bezpečnost sjezdařů. Náhradní termín byl stanoven na čtvrtek od tří hodin ráno SEČ.

Změny tudíž doznal i superobří slalom, který byl původně vypsaný na čtvrtek, ale pojede se v pátek. Úterní kombinační závod by se měl uskutečnit podle plánu.

Kvalifikace slopestylu žen s účastí snowboardistky Šárky Pančochové byla kvůli nepřízni počasí zrušena a všechny závodnice postoupily automaticky do finále, tedy i česká reprezentantka. Podmínky v areálu freestylových sportů komplikoval i mráz - muži odjeli finále slopestylu v teplotách kolem -13 stupňů Celsia.

Na co se může těšit fanoušek českých sportovců? Ve čtvrt na osm ráno středoevropského času se rozjel mužský skiatlon s účastí Martina Jakše, Petra Knopa a Aleše Razýma.

Před desátou čeká sáňkaře Ondřeje Hymana třetí a čtvrtá jízda v ledovém korytu olympijského Sliding centra, kde závodí také bobisté a skeletonisté. Po sobotních úvodních dvou jízdách je Hyman dvacátý.

Po poledni se bude fandit asi největším nedělním medailovým želízkům v ohni, tedy českým biatlonistům, které čeká sprint na 10 kilometrů. Jak si Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář a Adam Václavík povedou? Závod začíná ve 12.15 hodin SEČ.

Czech TeamZdroj: ČOV