Měl trochu výhodu. V olympijském korytu v Pchjongčchangu je jako doma. „Je fakt, že jsem tady tři roky trénoval. Znám každý kus ledu,“ uznal.

Korejci do něj vkládali velké naděje. „Žádný tlak jsem si ale nepřipouštěl, prostě jsem si říkal, že když zajedu to, co obvykle na tréninku, tak to dopadne dobře,“ prohlásil pro stanici Eurosport korejský svéráz, jemuž se doma přezdívá Iron Man z Asie. Závodí totiž v helmě komiksového hrdiny z dílny Marvel Studios.

Song-pinovo vítězství osladilo Korejcům začátek lunárního nového roku. „Vlastně nám nedal šanci,“ uznal třetí v cíli Brit Dom Parsons. „Má skvělý start, jede si v klidu a má vynikající techniku," přidal se druhý Rus Nikita Tregubov.

Právě souboj o stříbro byl mnohem dramatičtější. Tregubov vyhrál před Parsonsem o pouhé dvě setiny sekundy. A pětinásobný mistr světa a osminásobný vítěz Světového poháru Lotyš Martin Dukurs skončil opět bez medaile. Ani na čtvrtý pokus se olympijského zlata, které mu jako jediné ve sbírce chybí, nedočkal.

Skeleton - muži: 1. Jun Song-pin (Korea) 3:20,55, 2. Tregubov (OSR) -1,63, 3. Parsons (Brit.) -1,65, 4. M. Dukurs -1,76, 5. T. Dukurs (oba Lot.) -2,19, 6. Kim Či-so (Korea) -2,43, 7. Jungk -3,05, 8. Grotheer -3,50, 9. Gassner (všichni Něm.) -3,55, 10. Rice (Brit.) -3,69.