Biatlonisty netrápil vítr jako v předchozích dnech, ale mráz. „Byla docela kosa,“ přiznal Ondřej Moravec, v závodě dvanáctý.

Jeho kolega Michal Krčmář potvrdil v Pchjongčchangu formu a dojel dokonce sedmý. Na střelnici minul jednou.

„Není to sice medaile, ale umístění rozhodně beru. Je to pro mě svým způsobem důkaz, že mohu závodit s těmi nejlepšími a bojovat o medaile dál. Jsem rád, že stříbro ze sprintu nebyl jen takový úlet,“ hodnotil čtvrteční závod.

Ondřej Moravec si po svých nepřesvědčivých předchozích umístěních zvedl náladu. „Už to vypadalo lépe. Závod se mi celkem povedl. Škoda, že mi nevyšla poslední položka, mohl jsem bojovat o pětku. Tohle mě mrzí hodně, ta nula tam měla být,“ vyhodnocoval si průběh závodu.

Do závodu s hromadným startem se nakonec vedle Krčmáře kvalifikoval. Jako devětadvacátý. „Vím, že to Markétě Davidové taky vyšlo o fous. Jsem rád,“ oddechl si.

Češi tak budou mít v neděli (ženy by měly jet už v sobotu) ještě jednu šanci zaútočit na cenné kovy. „Budu muset zrychlit a víc riskovat,“ uvědomuje si Krčmář. Moravec čeká taktický závod. „Masáky se zpravidla na větších akcích takhle jezdí,“ uvažoval.

Czech Team