Obhájce ze Soči za sebou nechal ve finálové jízdě Australana Jarryda Hughese i Španěla Regina Hernándeze, který pro Španělsko vybojoval historicky třetí olympijskou medaili.

Vaultier - pětinásobný vítěz světového poháru – si počínal jako rutinér. „Bylo to i o štěstí, vyhnuly se mi kolize a jsem rád, že se mi podařilo obhájit zlato. Je to vždy výjimečný okamžik,“ hlásil Vaultier po dojetí závodu pro americkou stanici ESPN.

Veronika Vítková ve vytrvalostním závodě na olympijských hrách v Pchjongčchangu.
Pokažená střelba biatlonistky mrzela. Vítková: Nevím, co se stalo

Jarryd Hughes nakonec stříbro z Phoenix Snow Parku ocenil jako zlato. „Po těch pěti operacích, které jsem za poslední roky prodělal, je to pro mě takové malé vítězství. Hlavně poslední rok byl drsný, ale nikdy jsem nepřestal doufat,“ uznal Australan.

Celkově třetí Španěl Hérnandez vybojoval pro svou zemi první medaili ze snowboardcrossu. „Je to výjimečný den pro španělský sport a zvlášť snowboardcross. Věřím, že je to ten správný impuls pro náš sport doma ve Španělsku,“ jásal v cíli.

Čech Jan Kubičík má za sebou ve svých dvaadvaceti olympijskou premiéru. V kvalifikaci zajel 32. nejrychlejší čas, ale osmifinále už pro něj byla konečná.

Výsledky mužského snowboardcrossu: 1. Vaultier (Fr.), 2. Hughes (Austr.), 3. Hernández (Šp.), 4. Baumgartner, 5. Dierdorff (oba USA), 6. Pullin (Austr.), 7. Hämmerle (Rak.), 8. Nörl (Něm.), 9. Lindfors (Nor.), 10. Bolton (Austr.), …35. Kubičík (ČR).

Ester Ledecká ve sjezdu na olympijských hrách v Pchjongčchangu.