Pondělní finále slopestylu žen s Šárkou Pančochovou na startu, to byla „řežba“. Ale už nedělní stejnou disciplínu mužů ohrožoval vítr.

Pořadatelé však zřejmě nechtěli odkládat další závody, už tak přeložily tři, hlavně u alpských disciplín, takže třeba Ester Ledecká a spol. se startu obřího slalomu dočkají až ve čtvrtek.

„Závod nebyl regulérní. Byla to bída. Měli ho posunout nebo odložit,“ přiznala Pančochová po finále, kam postoupily všechny ženy, i Šárka Pančochová.

Pro ženský snowboarding škoda. „Někam jsme se teď posunuly, chtěly jsme předvést naše maximum a ukázat, že holčičí snowboarding šel nahoru, ale neměly jsme šanci. Nikdo pořádně neodjel to, na co má,“ byla Pančochová zklamaná. Sama v závodě dojela šestnáctá.

Za pravdu jí dala i bronzová Finka Enni Rukajärviová. „Upřímně jsem ráda, že jsem trať zvládla bez zranění. S ostatními holkami jsme se modlily, aby se nikdo nezranil. Počasí bylo velmi špatné a bylo to příliš nebezpečné,“ potvrdila.

Britka Jenny Jonesová, která na minulých Hrách v Soči brala bronz a nyní působí v roli expertky pro britskou BBC, si také nebrala servítky. „Nechápu, že se to v tom počasí odjelo. Kdo to povolil? Byla to absolutní loterie,“ divila se.

Jen v prvním kole poslal vítr k zemi 20 z celkových 25 závodnic. „Vítr je v našem sportu největší nepřítel. Pokazil mi druhou jízdu, prostě mě strhl stranou,“ zlobila se jiná Britka Aimee Fullerová.

Pančochová poukázala na odklady lyžařů a lyžařek. „Těm zrušili sjezd a obřák, ale my tady lítaly kvůli větru dvacet metrů,“ pokrčila rameny.

Pohled do listiny rozhodčích, kteří jednotlivé závodnice hodnotily, byl také víc než výmluvný.

Přehled 'úspěšnosti' jízd jednotlivých závodnic.

O odkladu závodu se po jeho skončení dlouze mluvilo. Navíc ve Phoenix Parku se pojedou i další závody, takže je pravděpodobné, že odložených kvalifikací či bojů o medaile bude přibývat.