Soutěž začne pátečním krátkým programem, druhý den následují volné jízdy. Fanoušci se prý mohu těšit na čtverné skoky, které ale musí ještě pořádně vybrousit. "Pojedu asi dva ve volné jízdě a jeden v krátkém programu," řekl České televizi. "Pokud by se povedly všechny, tak první desítka by se asi dala, když zajedu čisté jízdy," plánuje 27letý krasobruslař, juniorský vicemistr světa z roku 2009.

Březinův největší úspěch? Doposud čtvrté místo z mistrovství světa 2010. To dokázal o rok později obhájit, navíc jako první Čech skočil dva rozdílné čtverné skoky ve volné jízdě.

Poslední velkou akcí Michala Březiny bylo lednové mistrovství Evropy v Moskvě. Na něm pokazil krátký program a skončil v poli poražených."Chci zajet líp, než jsem zajel tam. Na druhou stranu se snažím nepřemýšlet nad tím, kde bych chtěl skončit. Já chci hlavně zajet co nejlépe a trošku překonat sám sebe. I kvůli té Moskvě," tvrdí.

Michal Březina se narodil v Brně, žije ale v Kalifornii. Na rozdíl od větišny krasobruslařů si nenechává brusle brousit u odborníků, ale nože si připravuje sám. Na stadionu v v Lakewoodu, kde trénuje, vypomáhal s broušením majiteli sportovního krámu. Kromě krasobruslařské klientely je v jeho portfoliu i brankář Anaheimu Ducks Frederik Andersen.

Březinovi bude držet palce i jeho o šest let mladší sestra Eliška, která se stala ambasadorkou Olympijského festivalu v Brně. I ona je krasobruslařkou. "Vídáme se málo, nebo spíš výjimečně, když se třeba na pár dnů otočí doma. Ale občas se potkáme na závodech, probereme krasobruslení i různé novinky," usmívá se pohledná Eliška.

Michal Březina pojede krátký program dvě hodiny poté, co se čtvrtek přelije v pátek. „Dám si budík, to je jasná věc. A když mě nevzbudí, tak mě určitě probudí rodiče, ty budou koukat určitě. Je to podobné jako na olympiádě ve Vancouveru, to jsme taky na Michala vstávali," nemůže se Eliška dočkat.

Czech Team