Do akce šel i půltucet českých lyžařů, ale do čtvrtfinále se dostala pouze Kateřina Beroušková a tam také skončila. Celkově obsadila 26. místo.

Kromě ní startovaly mezi ženami také Petra Hynčicová a Karolína Grohová. Trať v Alpensia centru jim ale příliš nesvědčila, Hynčicová skončila 43., Grohová byla na trase dlouhé 1250 metrů ještě o dvě příčky horší.  

Mužský trojlístek Miroslav Rypl, Michal Novák a Aleš Razým se podle očekávání mezi třicítku nejlepších nedostal. Nejvýše se umístil Razým, když dojel na 44. místě. Ryplovi a Novákovi scházela uvolněnost. "Asi to na kluky dolehlo, byli křečovití. Navíc to pro ně byl první olympijský závod," komentovala nezdar českých běžkařů Kateřina Neumannová, expertka České televize.

Ve 12 hodin odstartoval finálový blok. Beroušková běžela ve třetím čtvrtfinále, ale doběhla šestá a do semifinále se nepodívala.

Zato boje o medaile nabídly úchvatnou podívanou, hlavně mezi muži. Johannes Hösflot Klaebo jel jako "pila", v první půlce finále ho zdatně proháněl Alexandr Bolšunov z olympijských sportovců Ruska, který nakonec ve fotofiniši o fous zaostal za druhým Italem Federicem Pellegrinim.

Czech TeamZdroj: ČOV