V prodejní síti Alpine Pro i na Olympijských festivalech v Brně a Ostravě si zákazníci mohou zakoupit čepici už jen v menší velikost S za sníženou cenu 299 korun.

„Výrobu dalších Raškovek neplánujeme. Velký zájem nás příjemně potěšil a mrzí nás, že nevyhovíme všem českým fanouškům. Olympijské kolekce vyrábíme vždy v limitovaných edicích, a i díky tomu je zboží na trhu exkluzivní,“ uvedl marketingový ředitel Alpine Pro Jan Došlý.

Fanoušci prý ale nemusejí zoufat. Celkem bylo vyrobeno přes 200 tisíc kusů olympijské kolekce, což je nejvyšší množství za celou spolupráci s Českým olympijským výborem. K dispozici jsou navíc stále další artikly z olympijské kolekce, například batohy nebo trička.

Zklamaní čeští hokejisté pro prohraném semifinále s Ruskem na olympijských hrách v Pchjongčchangu.
Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

Legendární Raškovka se stala hitem letošní zimy, čepice lidé nosí na horách i ve městech. V Raškovkách závodily i stovky lyžařů na Jizerské padesátce.

Přímo v dějišti olympijských her v Pchjongčchangu čepice také zaujaly – například při čtvrtfinále hokejového turnaje si je američtí fanoušci chtěli vyměňovat s těmi českými.

„Z brněnského olympijského parku máme skvělé ohlasy. Raškovky chtějí všichni návštěvníci, kteří je ještě nemají. V obchodě na Výstavišti si ji koupil například i Jakub Flejšar, trenér Evy Samkové. Je to skvělá pocta legendárnímu skokanovi na lyžích Jiřímu Raškovi, prvnímu československému vítězi zimních olympijských her, a zároveň fantastický prvek národní sounáležitosti,“ řekl ředitel komunikace ČOV Tibor Alföldi.

Alina Zagitovová je v patnácti letech olympijskou vítězkou.
Rusko slaví první zlato. Zagitovová je v patnácti olympijskou vítězkou

Raškovka se draží i na Aukru, její vydražená cena několikanásobně přesahuje cenu pořizovací.

„Milou perličkou pro nás byli zákazníci s příjmením Raška a Rašková, které jsme touto čepicí určitě moc potěšili. Velký úspěch měly u našich zákazníků i bílé olympijské bundy se zlatou podšívkou a dámské pletené čepice, které se také vyprodaly,“ dodal Došlý.

Olympijská kolekce zaujala i v zahraničí. Raškovky i olympijské bundy s nápisem Czech Republic byly dodávány i do australské Canberry, Spojených států, Německa, Anglie nebo Polska.

„Jsme rádi, že se kolekci velmi daří. Nejvíce nás ale potěšil úspěch Ester Ledecké, který všem umožnil otočit bundy na zlatou podšívku, a věříme, že to snad nebylo naposledy, a ještě alespoň jednou tam zlatá medaile cinkne,“ dodal Došlý.

David Wise a jeho zlatá jízda.
Všechno nebo nic. Akrobatický lyžař David Wise to risknul a vyhrál