"V první chvíli jsme si myslela, když jsem dojela do cíle, že je to chyba a asi mi nějakou sekundu ještě přičtou. Že je prostě nějaký problém s časomírou," vykládala ještě několik desítek minut po slavném závodě, který šokoval celý sportovní svět.


"Tohle, co se teď děje, je především zásluha mého týmu a musím říct ještě jednu věc. Je úžasné, že tu se mnou mohla být moje maminka. Je se mnou od malička na každém závodě a věří mi. I přestože se strašně bojí lítání, je tu. A je skvělé, že to mohla vidět. Chtěla bych ale poděkovat všem," chrlila své pocity Ledecká.

Jak prožíval senzační závod Ledecké trenér Tomáš Bank? "Byl jsem na trati, kde není žádná obrazovka. Profrčela kolem mě, v ruce jsem měl mobil s livetimingem, ve vysílačce jsem slyšel Ondru, který něco říkal. Říkal jsem si, že bude pátá, šestá. A pak jsem se podíval na mobil a zjistil jsem, že je první. Tak jsem se zaradoval a pak už mi všichni jen gratulovali," vylíčil Radiožurnálu.

O své svěřenkyni prozradil pár zajímavostí. "Ester je perfekcionistka a nepovedla se jí zkušební jízda, která byla hodně brzo a trať byla ve stínu. Skoro spadla. Možná si v krizové situaci i lehce pohnula se zády. Byla rozmrzelá a byly tam i trošku slzičky."

Famózní závod sledoval i zpěvák Janek Ledecký. Ani jemu dlouho nedocházelo, co se právě stalo. "Pořád jsem to nedokázal zpracovat. Je to obrovská satisfakce. Ester si to zaslouží, protože to, co odevzdává sportu, si málokdo dokáže představit, natož aby něco podobného dělal. Ta dřina je neuvěřitelná. Ale ona miluje, co dělá. Miluje i tu dřinu. Její největší trik je, že miluje se udřít málem k smrti na tréninku. Ze všeho nejvíc miluje moment, kdy přijde na start, ťukne si hůlkami nebo se rozhoupe na prkně a skočí do tratě."

Czech Team