Důvod výhružek? Boutinová se stala terčem rozzuřených korejských fanoušků poté, co získala v úterním závodu na 500 metrů bronz. Místo toho, aby se však z olympijského kovu radovala, má strach. Medaili totiž získala až dodatečně poté, co byla diskvalifikována domácí závodnice Čche Min-čong.

Korejka původně dojela dokonce druhá, ovšem stříbra se nedočkala. Za zavinění kolize nakonec byla diskvalifikována. Místo ní se na stupně vítězů dostala Boutinová a na její hlavu se na sociálních sítích ihned snesla vlna nadávek. Někteří ji dokonce vyhrožovali smrtí.

„Pokud tě najdu, zemřeš,“ uvedl jeden z pisatelů.

"Gratuluji ke špinavé medaili," zněl další z tweetů.

Závodnice se tak raději ze strachu o svou osobu rozhodla uzavřít své účty na sociálních sítích. „Zdraví a bezpečnost členů našeho týmu je prioritou,“ uvedla v oficiálním prohlášení kanadská výprava v Pchjongčchangu.

Korejští fanoušci naštěstí za jedno nebyli. Někteří výhrůžky svých krajanů odsoudili. „Jako Korejec jsem velmi zklamaný z některých lidí, kteří takové zprávy napsali,“ uvedl jeden z uživatelů. „Prosím, zapomeňte na to a užijte si zbytek olympijských her,“ vyzýval krajany druhý.

Další svalují vinu spíše na rozhodčího. „Prosím, kdo by měl být urážen, je rozhodčí. Sportovec nic neudělal,“ zněl podle serveru CBC jeden z komentářů.

„Žádáme všechny, aby respektovali atlety a jejich výkony. Aby podporovali skvělou práci, kterou dělají, aby podporovali olympijského ducha,“ uvedl Mezinárodní olympijský výbor s tím, že zabránit takovým útokům na sociálních sítích bohužel nemůže.

S verbálními útoky přes sociální sítě mají zkušenosti i čeští sportovci, především tenisté. Po prohraných zápasech jim čelil jak Tomáš Berdych, tak loni Barbora Strýcová. „Ty česká děvko, tlustá hnusná štětko," hlásaly zprávy od anonyma. „Svou stupidní hrou jsi mi prohrála peníze, běž do pr…" psal další, nebo možná stejný "borec".