Do letošních Her v Koreji se pětačtyřicetiletý Kasai dělil o historické prvenství s ruským sáňkařem Albertem Děmčenkem. „Jsem nadšený, je to úžasný rekord. Můj cíl bude stejný jako vždy. Vyhrát zlato,“ prohlásil před odletem.

Pětačtyřicetiletý skokan má své sbírce deset cenných kovů z velkých akcí, na zlato však na olympijských hrách ani mistrovství světa nikdy nedosáhl. 

Kasai se naposledy v Soči zapsal do historických tabulek jako nejstarší skokanský medailista, když získal stříbro na velkém můstku a bronz v družstvech. Tehdy mu bylo jednačtyřicet. O čtyři roky později se veterán dočkal velké pocty. Při slavnostním zahájení nesl vlajku Japonska. 

V letošní sezoně se živoucí legendě příliš nedaří. Nejlépe skončil Kasai pátý při letech v Tauplitz. Bylo to jeho teprve druhé umístění v elitní desítce v tomto ročníku skokanského seriálu."Vyvíjel jsem na sebe tlak, abych se poosmé dostal do týmu pro olympiádu a zlomil rekord. Zlepšuji se pomalu, ale jistě. Vím, že když zůstanu soustředěný na své cestě, budu medaili o moc blíž," řekl japonský závodník.

Kasai bude mít navíc další motivační prvek. O premiérové prvenství bude bojovat před zraky dvouleté dcery. "Udělám vše pro to, abych překonal očekávání. Nechci mít žádné výčitky. Zlato je jediné, co mi chybí. Chci, aby moje dcerka na vlastní oči viděla, jak ho získám," zadoufal nejzkušenější muž startovního pole.

Korejskou olympiádu odstartoval japonský veterán dvacátým místem ve včerejší kvalifikaci na středním můstku a postoupil tak do sobotního finále.