"Na žádost Mezinárodního olympijského výboru jsme začali vyšetřovat tohoto sportovce,“ uvedl už v pondělí CAS a pozval si pětadvacetiletého Krušelnického. Ten se ovšem vzdal práva obhajovat se při slyšení, vrátil akreditaci a z Pchjongčchangu odjel. Ruská curlingové federace poté oznámila, že její sportovec bronzovou medaili vrátí.

A dnes tak rozhodla i CAS. Ruského sportovce uznala vinným z porušení dopingových pravidel a diskvalifikovala ho ze soutěže.

Mistr světa z roku 2016 měl na olympijských hrách pozitivní test na meldonium. Látku, která byla zapsána na černou listinu agenturou WADA 1. ledna 2016. Zhruba tři měsíce poté už byly pozitivně testovány na dvě stovky sportovců, především pak těch z východní Evropy. Do dopingových sítí se chytila například i hvězdná ruská tenistka Maria Šarapovová.

Podle trenéra ruských curlerů Dimitrije Melnikova bral Krušelnickij meldonium do roku 2016, poté prý přestal. „Na světových šampionátech v letech 2016 i 2017 byl kontrolován a test žádné zakázané látky neobjevil,“ uvedl kouč.

Nicméně v curlingovém světě vzbudilo jeho podezření rozruch, protože několik curlerů vyjádřilo Krušelnickému podporu s odůvodněním, že v jejich sportu je používání dopingu naprosto bez užitku.