Nominaci oznámil šéftrenér Ondřej Rybář po pondělním tréninku. Česká nominace byla víceméně jasná, až na jedno ženské jméno. Kdo pojede vedle Veroniky Vítkové, o tom se dlouho přemýšlelo, neboť Eva Puskarčíková by za normálních okolností dostala coby zkušenější závodnice přednost.

Jedenadvacetiletá debutantka Markéta Davidová však jezdí i střílí v Koreji s úsměvem na rtech, olympiádu si užívá a má lepší výsledky.

Štafetu tak bude rozjíždět Vítková a po ní přijde na řadu právě Davidová. „Makuli to tady běhá i střílí parádně, byla tu z našich druhá nejrychlejší a my štafetu stavíme tak, aby byla co největší šance na dobré umístění," řekl Rybář. 

Smíšená štafeta bývala v minulých letech závodem, který do české biatlonové pokladnice přihrával cenné kovy včetně stříbra ze Soči a titulu mistrů světa z Kontiolahti. V posledních letech však Češi v mixu vycházejí naprázdno a v úvodu Světového poháru dojeli až třináctí. Podaří se nezdary zlomit v nejdůležitějším závodě sezony? Smíšené štafety startují dnes ve 12.15 hodin.

Czech Team