A podobná situace je i u Chance. „Největšímu zájmu se zatím jako už tradičně těší hokej, na který jsme přijali sázky za dva miliony korun. Příkladně jen na utkání mezi českou reprezentací a Jižní Koreou to bylo přes milion a půl,“ uvádí tisková mluvčí Chance Markéta Světlíková. Doposud nejvyšší vsazená částka na tento duel přesáhla 322 tisíc korun.

„Téměř dva miliony korun vsadili lidé již před turnajem na výhru našich hokejistů proti domácí reprezentaci v kurzu 1,11:1,“ doplnil bookmaker Tipsportu Pavol Boško s tím, že i u Tipsportu se na hokej bude sázet nejvíce.

Část českých sportovců odletěla 1. února z Prahy zimní olympiádu v Jižní Koreji. Na snímku Eva Samková.
INFOGRAFIKA: Olympiáda za dveřmi. Na výletě do Pchjongčchangu

Chance během olympiády očekává sázky v hodnotě 75 milionů. „To je zhruba srovnatelné s olympiádou v Soči před čtyřmi lety. Sice je o sázení větší zájem nežli v té době, ovšem Jižní Korea nemá úplně přátelský časový posun, což sázkaře netěší,“ upřesnila Světlíková.

Sázkaři si jsou si vědomi i toho, že letos šance českých sportovců na některou z medailí nejsou tak velké, jako před čtyřmi lety. „Očekáváme, že naše výprava si domů přiveze čtyři až pět cenných kovů,“ uvedl v tiskové zprávě hlavní bookmaker Chance Karel Brettschneider.

Největšími favority podle Chance na zlato jsou Ester Ledecká v kursu 1,55:1 a Martina Sáblíková v kursu 1,75:1.

Čeští hokejisté (v červeném) proti Švédsku.
Konečně kompletní. Hokejisté zatím zůstávají v Soulu

Podle Tipsportu byla olympiáda dosud v sázkovém stínu jiných sportů i třeba volby českého prezidenta, na kterého se prosázelo přes 100 milionů korun. Tedy čtvrtina toho, co na zimních hrách v Soči.

Sázkaři Tipsportu očekávají, že česká výprava přiveze z Koreje jednu zlatou medaili a to zásluhou Martiny Sáblíkové v kurzu 1,5:1. „Martina bude i letos naší největší medailovou nadějí, skoro se mi chce říci jistotou,“ dodává Boško. Také hvězdě alpského lyžování Ester Ledecké sázkaři fandí a tipují zisk zlata v super obřím slalomu na prkně (1,55:1).

Poměrně optimističtí jsou sázkaři i v pohledu na umístění hokejistů. Nejvíce tipů míří na umístění Česka mezi nejlepší čtyřkou v kurzu 2:1. V tuto chvíli si lze vsadit na triumf české reprezentace v kurzu 9:1. Výběr Ruska má kurz 2:1.  

Předseda ČOV Jiří Kejval.
Jiří Kejval se stal členem MOV. Díky britské princezně a jako šestý Čech