A jak vidí olympijskou trať? "Není technicky náročná, je plynulá a připomíná trať v Lake Louise," říká Miller pro televizní stanici Eurosport. "Jsou tam dvě technické sekce a pár docela vysokých skoků. Hlavně nahoře jsou místa, kde mohou lyžaři trochu ztratit," dodává.

Přiznává, že největšího favorita vidí ve Švýcarovi Feuzovi: "Vyhrál letos tři závody a je to velice kompaktní lyžař. Podobně je na tom ale také Svindal nebo Jansrud. Šance na medaile má také můj krajan Bennet, největší chlap na startu."

Ondřej Berndt na olympijské trati
Berndt sundal pro závod sádru a zajel životní závod. Hirscher má první zlato

Při předchozích olympijských hrách se snášela kritika na přílišnou náročnost tratě, tentokrát prý něco podobného nehrozí.

"Už Soči a i nyní Pchjongčchang jsou pravým opakem. Je to ale olympijský sjezd a pro všechny to bude velmi náročné a půjde o velkou výzvu vyhrát. Na méně technicky náročných tratích rozhodují maličkosti. Pokud neriskujete a přijedete do cíle o 30 setin, tak jste třináctý. Je to bitva zkušenosti a taktiky. Nesmíte udělat chybu a naopak musíte maximalizovat rychlost," nabízí cestu k úspěchu.

Mužský sjezd byl přesunut na čtvrtek.

Michal Krčmář se stříbrnou medailí.
OBRAZEM: Krčmář převzal v Pchjongčchangu stříbrnou medaili