Pětatřicetiletý Soukup už předem oznámil, že po sezoně kariéru ukončí. V Pchjončchangu dostal ve štafetě svou první šanci, ale přes slušný začátek, kdy mu Michal Šlesingr předával na prvním místě, se mu konec nepovedl. "Už vám to řeknu, dál to nemá cenu," přiznal Soukup.

Bude ale navždy patřit k největším postavám české biatlonové historie. Vždyť před čtyřmi roky získal pro tenhle v Čechách tak populární sport jeho první olympijskou medaili. Byla bronzová a Soukup přidal v Rusku jednu, dokonce stříbrnou se smíšenou štafetou.

Soukup navíc vybojoval v kariéře i titul mistra Evropy a hlavně dva bronzy z mistrovství světa – z vytrvalostního závodu v Ruhpoldingu 2012 a ze smíšené štafety v Novém Městě na Moravě 2013.

Bude se mu dobře bilancovat.

"Mám na co vzpomínat a kariéra byla občas docela hezká," pokračoval Soukup, který si nejvíc stejně cení individuální medaile ze Soči. "Ta je samozřejmě nejvýš. Co může být výš? Olympiáda je jednou za čtyři roky a olympijská medaile je nejvíc. Ale na šampionátu v Ruhpoldingu jsem si ukázal, že můžu jezdit vysoko," řekl.

S poctou přispěchal i reprezentační trenér Ondřej Rybář. "Jardovi vděčím za spoustu zážitků a jsem rád, že jsem ho potkal. Vzpomínek je strašně moc pěkných," řekl Rybář.