Každý si uvědomuje, jak moc bude páteční zápas důležitý. Vždyť právě tato bitva rozhodne, o jakou olympijskou medaili si týmy zahrají. Rusové proto rozehráli psychologickou „válku“.

Na český trénink tak dorazili ruští novináři. Což by nebylo nic neobvyklého. Mezi nimi byl ale i kameraman ruské státní televize. Ten se neostýchal a přípravu hráčů začal natáčet. Jako první si toho všiml asistent trenéra a zlatý medailista z Nagana Jaroslav Špaček. Okamžitě zalarmoval manažera týmu, který zakročil.

„Dostali zadání od Rusáků, aby si nafilmovali náš trénink. A pak jim to klidně můžou předat,“ řekl serveru hokej.cz Černý. Nic takového přitom povolené není. Na trénink se sice mohou přijít podívat trenéři a dělat si zápisky, natáčení je ovšem podle Špačka tabu.

Ruský kameraman a reportér Prvního kanálu se prý s Černým chvíli hádali a podle informací serveru hokej.cz se i o kameru přetahovali. Nakonec Rusové z tréninku odešli, ovšem jen na chvíli. Zhruba za půl hodiny se vrátili a začali natáčet znovu. „S Českou televizí nemáme problém. Té rádi poskytneme prostor, ale ruské televizi v žádném případě,“ řekl Černý. Nakonec ruští „špioni“ odešli do mixzóny a Češi mohli v poklidu dotrénovat.

To však nebyl jediný incident před pátečním semifinále. Na direktorátu turnaje prý Rusové na Černého tlačili, aby mohli hrát ve svých červených dresech a měli levou střídačku. Češi, jako domácí tým, mají totiž právo první volby v obou případech. Jeden z Rusů podle hokej.cz dokonce nabídl Černému za výměnu „úplatek“ sto euro.

Černý ji samozřejmě odmítl a v červených dresech se představí Češi. Přinesou týmu štěstí?