V konečném účtování porazili o 79 setin bodu Francouze Papadakisovou a Cizerona a výsledkem 206,07 bodu utvořili nový světový rekord, kterým překonali sami sebe.

Navázali tak na své zlato z domácího ledu ve Vancouveru 2010 a stříbro ze Soči.

Kanadský pár si jako hudbu zvolil El Tango de Roxanne a Come What May z filmu Moulin Rouge, což byla dobrá volba. Po originálním programu mohl být spokojen.

„Jsme tak vděční našemu týmu za to, že pro nás připravili tak skvělou choreografii. Je to úžasné,“ sdělila po vyhlášení vítězů Tessa Virtue, která s Moirem vytvořila pár už v žákovské kategorii v roce 1997.

„Pamatuji si, jak jsem kdysi říkala, že budu startovat na olympiádě s Dannym Moirem, Scottovým bratrem,“ smála se. „Jsem nadšená naším vystoupením. Bylo to opravdu výjimečné,“ dodala.

Moir řekl, že to bylo jiné vítězství od zlatých her ve Vancouveru. „Vyhrát olympiádu doma před vašimi blízkými je nezapomenutelné. Teď o osm let později jsme úplně jiní lidé, úplně jiní sportovci, ale stále milujeme to, co děláme,“ poznamenal Moir.

S dodatkem, že to pro oba bylo velmi osobní. „Skákali jsme jeden pro druhého, tančili srdcem. Hrozně nás to naplňuje. Lepší konec jsme si snad ani nemohli přát,“ potvrdil, že úspěšný pár se závodním krasobruslením končí.

Druzí v pořadí - Papadakisová se Cizeronem, zvolili pro tanec Beethovenovu měsíční sonátu a jejich originální vystoupení jim vyneslo stříbro. Třetí pár konečného pořadí, američtí sourozenci Shibutaniovi, tančil na hudbu od Coldplay.

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Virtueová, Moir (Kan.) 206,07, 2. Papadakisová, Cizeron (Fr.). 205,28, 3. Shibutaniová,Shibutani (USA) 192,59, 4. Hubbellová, Donohue (USA) 187,69, 5. Bobrovová, Solovjov (OSR) 186,19, 6. Cappelliniová, Lanotte (It.) 184,91, 7. Weaverová, Poje (Kan.) 181,98, 8. Gillesová, Poirier (Kan.) 176,91, …23. Mansourová, Češka (ČR) nepostoupili do volných tanců.

Czech Team