„Předtím jsem o olympiádě tak možná snila a je úžasné, že se mi ten sen splní,“ ozvala se Beroušková z rakouského Seefeldu, kde šestadvacetiletá závodnice z Postřekova na Domažlicku nyní trénuje.

Účast v Pchjongčchangu si Beroušková vybojovala díky bodovanému umístění v závěru Tour de Ski (24.).

Na světové body si členka Sport Clubu Plzeň sáhla i následně v Planici (25.) a na olympiádu odletí jako česká dvojka za Petrou Novákovou.

Tušila jste hned po Tour de Ski, že by olympiáda měla vyjít?
Ano. Ale nebylo to oficiální, takže jsem se k tomu raději neupínala, kdyby se třeba ještě něco změnilo (úsměv). Nestalo se a o to víc mě těšilo, že jsem v Planici zajela znovu solidní výsledek.

Přilétlo vám po sítích hodně gratulací k nominaci do Pchjongčchangu?
Na facebooku se mi ozvali rodiče, ale i spousta kamarádů. Docela to mělo ohlas a já za podporu všem moc děkuji.

Těší vás účast na hrách o to víc, že jste se před sezonou vzepřela svazu a nezměnila jste klub ani trenéra?
To rozhodně. Ač jsem zvolila složitější cestu, tak se alespoň ukázalo, že se dá kvalitně přípravit různým způsobem. Což je pro mě satisfakce. Už proto, že jsem nejela úvodních sedm podniků Světového poháru a musela bojovat o to, abych se na svěťák vůbec dostala. Ale úvod sezony mi vyšel, vyhrála jsem pár závodů Kontinentálního poháru, což bylo obrovské povzbuzení. Vše šlo, jak mělo, takže ta rebelie za to stála.

Nemáte kvůli své neústupnosti v národním týmu horší pozici?
To ne. Před prvním startem ve svěťáku jsem reprezentační smlouvu podepsala a mám kompletní servis, takže je vše v pohodě.

Odletí s vámi do Pchjongčchangu i váš osobní trenér a partner Vladislav Razým mladší?
Bohužel ne. Není členem výpravy, zůstane doma a bude trénovat dorostence. Ve spojení ale budeme.

Do dějiště olympiády cestujete prvního února, první závody jsou desátého. Jak budete ladit formu?
Zatím ještě nějaký čas zbývá, takže neodpočívám a snažím se standardně trénovat. O víkendu mě na tratích v Seefeldu, kde se příští rok jede mistrovství světa, čekají závody Světového poháru. No a po návratu domů fasování věcí, balení a pak se poletí.

Dá se pár dní před vrcholem sezony ještě něco vylepšit?
Spíš se toho může hodně pokazit, takže dělám maximum, abych hlavně zůstala zdravá. A při tréninku se zaměřuji na detaily. Třeba při Tour de Ski jsem často padala, takže jsem se teď věnovala sjezdům.

Jste zvědavá na atmosféru největšího sportovního svátku světa?
Ano. Těším se. Olympiáda je výjimečnou událostí, navíc se koná pro nás v exotickém prostředí. Jen doufám, že bezpečnost bude zajištěna tak, abychom se mohli soustředit pouzena sport a nic dalšího.

Jaké závody byste na olympiádě měla absolvovat a na který si nejvíc věříte?
Chtěla bych odjet všechny závody – skiatlon, desítku, třicítku a snad i týmový sprint. Žádný ale neupřednostňuji. Nejistý je start ve štafetách, protože z holek letíme jistě jen já a Petra Nováková. Stále ale doufám, že odletí i další dvě a štafety pojedeme. A moje ambice? Minulé dva roky jsem nejlepší výsledky dosahovala právě v tomhle čase, tak si přeji, aby to vyšlo i letos.