Ne, Ester Ledecká není typ sportovce, který si potrpí na přehnanou mediální pozornost. V Pchjongčchangu se uzavřela před světem a jak se zdá, udělala dobře. „Je už taková. Ona ví, co dělá. A dělá to správně. Podívejte se, je dvojnásobnou olympijskou vítězkou. To je odpověď na všechno," řekl po příletu předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. 

Vždyť díky senzačnímu zlatu z lyžařského super-G a triumfu ve snowboardu přepsala olympijskou historii. To, co se dvaadvacetileté hvězdě povedlo, nedokázala před ní žádná jiná žena.

Oslavy na Staroměstském náměstí, kde na den přesně před dvaceti lety velebil národ hokejové hrdiny z Nagana, se ale neodmítají. Českou superstar vítalo více než čtyři tisíce fanoušků. S vlajkami, transparenty i raškovkami. „Ani nevím, co říct,“ měla Ledecká v prvních chvílích na krajíčku. Poté si však došla do první řady pro čokoládu od fanoušků a rozpovídala se.

„Já bych nejprve chtěla poděkovat Praze, že takou party tady zorganizovala,“ žasla nad zájmem lidí.

Přílet a přivítání na "Staromáku" jsme sledovali krok za krokem

Online reportáž

Staroměstské náměstí přivítalo Ester Ledeckou i Martinu Sáblíkovou

Celá on-line reportáž ZDE

A kdo chtěl slyšet nějaké ty humorné příhody z olympiády, dočkal se. Proč se Ledecká v cíli superobřího slalomu vůbec neradovala? Může za to především ta zlatá setina sekundy. „Koukala jsem na tu tabuli a nevěřila jsem. Hned ke mně přišel kameraman a ať se raduju, že jsem první. Ale mně to bylo blbý. Myslela jsem si, že to opraví a pak to bude trapas," usmívala se v rozhovoru s moderátorem Liborem Boučkem.

Trapas z toho nebyl. Světová senzace ano. Ledecká rázem plnila titulky světových médií.

Ledeckou ohlasy příjemně překvapily. A to jak české, tak i ty zahraniční. "Hlavně ty vtipy. Když jsem je četla, opravdu jsem se zasmála, zvedly mi náladu," narážela například na nápad, že měla v hokejovém utkání o bronz jít do brány právě ona. "To mě taky mrzelo, že jsem nemohla," zavtipkovala.

Ještě před Ledeckou „Staromák“ přivítal další českou královnu, tu rychlobruslařskou. I Martina Sáblíková se dočkala bouřlivých ovací. „Jsem strašně ráda, že tu s vámi zase můžu být a mít medaili na krku," děkovala stříbrná Sáblíková. "Měla jsem v sezoně hodně problémů. Ani jsem nevěděla, jestli na olympiádu pojedu. Ale povedlo se. Mám medaili a jsem strašně šťastná," dodala trojnásobná olympijská vítězka.

Pro fanoušky měla i další povzbudivou zprávu. „Co budu dělat za čtyři roky? Doufám, že budu v Pekingu,“ plánuje startovat i na další olympiádě.

Ledecká se zatím tak dopředu nedívá. Dva dny si užije zaslouženého odpočinku a poté odletí k dalším snowboardovým závodům do Turecka. Čekají ji i další starty na lyžích. "Nějak zázračně jsem se nominovala na sjezd a super-G," smála se v mrazivém počasí.

"Po finále ve snowboardu už si budu jezdit jen tak pro radost," dodala Ester Ledecká. Češka, která přepsala olympijskou historii.