„Bude teď záležet hlavně na Ester, jakou cestou se vydá. Já jí budu pomáhat v čemkoliv,“ řekl Radiožurnálu na otázku ohledně jejího umění skloubit snowboarding s alpským lyžováním. "Splnil se mi sen. Vzdy jsem snila o tom, že pojedu oba závody," vyznala se dvojnásobná zlatá olympijská medailistka.

Bank, Ledecké trenér pro alpské lyžování, přiznal, že byl před sobotním závodem v paralelním obřím slalomu na snowboardu hodně nervózní.

„Myslím, že role favoritky je daleko horší, než role, kterou měla v super-G. K vítězství jí mohlo pomoct i to, že trať byla oproti Světovým pohárům delší. Z lyžování je zvyklá na trati kolem minut a tři čtvrtě, třeba ve sjezdu. Mohla v tom mít oproti soupeřkám výhodu.“

Ledecká vstoupila do historie olympijských her zlatým závodem na lyžích i na snowboardu; ještě žádné ženě se nepovedlo vyhrát jedny Hry ve dvou rozdílných sportech. Bank prozradil, co může být hlavním faktorem nečekaného úspěchu. „Nejdůležitější důvod je, že strašně maká a navíc ji to baví. Užívá si každý trénink, nejradši by trénovala pořád, což samozřejmě taky nejde.“

Dejme slovo samotné Ledecké, hrdince českého sportovního národa. „Jsem hlavně ráda, že jsem mohla závodit na lyžích i na snowboardu, byl to můj největší sen už odmalička. Už po kvalifikaci jsem si říkala 'Jo, teď se ti povedlo, jseš tu i na snowboardu, teď už si to prostě jenom užij'. Byl to fakt fajn závod. Užila jsem si každou jízdu a snažila jsem se soustředit sama na sebe. Musím poděkovat všem posluchačům a fanouškům, kteří mě tlačili do cíle,“ vzkázala dnes již globální sportovní hvězda přes Radiožurnál.