Obhájkyně olympijského zlata ze Soči měla o hodně složitější práci, než před čtyřmi lety. Ve čtvrtfinále i semifinále na začátku ztrácela a až díky skvělému finiši se dostala mezi nejlepší. 

To byla třída! Poznáte mezi osmáky ze školního roku 2006/2007 olympioničky Evu Samkovou a Karolínu Erbanovou? Najdete je v prostřední řadě (druhá a pátá zleva).
OBRAZEM: Samková na základní škole? Živel s vyznamenáním

A to platilo také o finálové jízdě. Zhruba po dvou třetinách závodu byla Samková poslední, ale v nervydrásajícím finiši dokázala několik soupeřek předjet. Pár vteřin po protnutí cílové pásky si nebyla jistá, jelikož se musela použít cílová kamera, ale nakonec mohla začít slavit.

"Do poslední rovinky jsem si hrozně věřila, napálila jsem to tam i v semifinále a všechny předjela. Ve finále to naštěstí těsně vyšlo taky," oddychla si Samková. 

Eva Samková s bronzovou olympijskou medailí z Pchjongčchangu.
Nadšená Samková: Z bronzu mám radost, jako by to bylo zlato

Semifinále bylo podle ní lepší. "I když tam byly o něco horší holky, tak mi to vyšlo líp. Jsem strašně ráda, že to klaplo na bronz. Ukázala jsem, že můžu po několik let jezdit stabilně ve špičce," zářila nadšením a běžela se objímat se svými kamarádkami.

Zlatá medaile putuje do Itálie zásluhou Michely Moioliové, stříbro zajela Francouzka Julia Mabileauová.

Premiéra Jandačova výběru na ZOH. Česko - Korea.
Trápení a hubená výhra. Hokejisty na OH málem zaskočil korejský outsider

Czech TeamZdroj: ČOV