Přesto je i jemu jasné, že se český biatlon ocitl v rozdílné pozici než před čtyřmi roky, kdy vybojovali členové výpravy šest medailí. „V Soči jsme mohli jen překvapit a to se stalo. Nyní se od nás úspěch očekává, je to vyvrcholení dlouholeté práce, nicméně počítáme s tím, že to nemusí vyjít, že se můžeme vrátit bez medaile,“ přiznal na webu českého biatlonu Hamza, který do Pchjongčchangu dorazil s pětidenním zpožděním způsobeném nemocí.

Muž, který pro vzestup českého biatlonu udělal hodně práce, z týmu pomohl vytvořit dokonale fungující partu profesionálů, dobře ví, že právě olympijské hry jsou absolutním sportovním vrcholem, špičkou ledovce. 

Úspěch či neúspěch může ovlivnit další život biatlonistů, další generace. „Mistrovství světa jsou skvělá, i úspěchy na nich, ale představují jen stupínky na cestě k olympijským hrám,“ je jasné i Hamzovi, zkušenému a úspěšnému manažerovi, který dokonale využil biatlonového boomu v Čechách.

A zároveň klidní emoce. „Ať olympiáda dopadne jakkoliv, podstatné je, že biatlon pojede dál, stejně jako se dál bude točit zeměkoule. Budeme opět pracovat a držet se toho, co k nám patří – pokory.“

Hamza i jeho tým stejně jako celý národ biatlonových fanoušků se už těší na první závod, sprint žen (12:15).

Veronika Vítková a i další dámy na startu udělají maximum, aby i korejská anabáze začala úspěšně.