Pokud se dnes čeští sportovní fanoušci těšili na další biatlonovou bitvu o medaile v podání českých reprezentantek, mají smůlu. Organizátoři byli kvůli silnému větru nuceni přesunout vytrvalostní závod žen na čtvrtek.

Pokud počasí dovolí, stejně jako tomu bylo v pondělí, pojedou se závody žen i mužů v jeden den. Bronzová medailistka ze sobotního sprintu Veronika Vítková a další Češky by se měly postavit na start ještě před svými reprezentačními kolegy. Jejich závod byl posunut o půl hodiny zhruba na 12:20 středoevropského času.

Vedle Vítkové by se měla na olympijské trati představit i Markéta Davidová, Jessica Jislová a Eva Puskarčíková. „Pojedou holky, které už tady startovaly,“ řekl pro Český svaz biatlonu šéftrenér Ondřej Rybář.

„Diskutovali jsme, zdali by měla startovat Markéta, protože s patnáctkou nemá zkušenosti, ale závodí tu v dobré formě. Jednoznačně jsem se shodli, že nemáme důvod ji nenominovat. Je to olympiáda, jsou to zkušenosti,“ dodal Rybář k nominaci na vytrvalostní závod.

Přesunutí závodu nebylo pro český biatlonový tým až takovým překvapením. Větrné počasí v korejském dějišti her nabouralo program už ve sjezdovém lyžování (z naplánovaných čtyř závodů se o medaile bojovalo jen v úterní kombinace mužů).

„Mají tu být vůbec nejhorší podmínky za celou dobu našeho pobytu,“ měl už informace o středečním počasí Rybář. Naopak ve čtvrtek mají být v Pchjongčchangu vůbec nejlepší podmínky.

Jestliže je u žen už nominace na čtvrtek jasná, u mužů ne. „Stále mezi sebou porovnáváme Jardu Soukupa a Adama Václavíka. Na jedné straně je to trochu neznámá forma u Jardy, ovšem doprovázená jeho zkušeností. Na druhé pak rychlost a dobré tréninkové výsledky Adama, jemuž ale ještě schází vyzrálost,“ přemítají trenéři Rybář a Michal Málek.

Rozhodnutí tak nejspíše padne až během středečních tréninků. Jistě se počítá se stříbrným mužem sprintu Michalem Krčmářem, Ondřejem Moravcem a Michalem Šlesingrem.