Ledecká se slalomu na lyžích nevěnuje zdaleka tolik jako jiným disciplínám. Přesto už dosáhla několika pozoruhodných výsledků. Před dvěma lety v Crans Montaně skončila třetí, na loňském mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo byla po super-G čtvrtá a ve slalomu klesla na osmé místo. Tam vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová, která by v kombinaci ráda zapomněla na dosavadní nevydařené účinkování na sjezdovce v Jen-čchingu. Jedna velká soupeřka jí odpadla. Slovenka Petra Vlhová, druhá v kombinaci na posledním mistrovství světa, po vítězném slalomu už na hrách kvůli problémům s kotníkem startovat nebude.

V soutěži krasobruslařek je před volnými jízdami v čele ruské trio. Medaile pro vedoucí Kamilu Valijevovou ale bude vzhledem k dopingové aféře zřejmě ještě dlouho nejistá a slavnostní ceremoniál se neuskuteční. Eliška Březinová po rekordním výkonu v krátkém programu bude hájit dvanácté místo, což je mnohem výš, než kam ji zařazovaly její dosavadní známky.
V ženském hokeji se od olympijské premiéry v roce 1998 v Naganu na trůně střídají jen Kanada a Spojené státy a ani v Pekingu to nebude jiné. Před čtyřmi lety Američanky přerušily vítěznou sérii země javorového listu v samostatných nájezdech. Loni na mistrovství světa v Calgary ale vyhrály Kanaďanky v prodloužení a v Pekingu v základní skupině zvítězily 4:2. Jejich kapitánka Marie-Philip Poulinová svými góly rozhodla finále ve Vancouveru, v Soči i na posledním světovém šampionátu a teď touží po třetím olympijském zlatu.
V akci i sdruženáři
Na třetí olympijský start se chystá skikrosařka Kučerová. Před čtyřmi lety v Pchjongčchangu skončila před branami semifinále na čtrnáctém místě . V aktuální sezoně Světového poháru byla nejlépe sedmá v prosinci v italském Innichenu. Švédka Sandra Näslundová je téměř neporazitelná, v této sezoně vyhrála devět z deseti závodů SP, včetně olympijského testu v listopadu v Secret Garden. Při něm Kučerová nepostoupila z kvalifikace.
Japonská rychlobruslařka Miho Takagiová má už v Pekingu tři stříbrné medaile a ve stíhacím závodě družstev ji o zlato připravil jen pád její sestry Nany v poslední zatáčce. Další šanci bude mít na kilometrové trati, na níž už v této sezoně jeden Světový pohár vyhrála. Ještě lepší výsledky má ale na kilometru Američanka Brittany Boweová. Zdráhalová se pokusí vylepšit své umístění z trojky, kde skončila osmnáctá, a po zatím rozpačitých výsledcích se lépe naladit na závěrečný závod s hromadným startem.

Program severské kombinace zakončí ve čtvrtek závod družstev a čtyřnásobný mistr světa Nor Jarl Magnus Riiber zůstane bez medaile. O první start ho připravil covid, při druhém mířil za zlatem, ale na trati zabloudil a ve štafetě nenastoupí. I bez něj mají Norové silný tým, Jörgen Graabak získal v Pekingu zlato a stříbro a Jens Luraas Oftebro stříbro. Ale Němci už mohou poprvé po karanténě nasadit trojnásobného olympijského vítěze Erica Frenzela a narychlo povolaný náhradník Manuel Faisst se uvedl čtvrtým místem.
Mezi deseti týmy na startu bude i česká čtveřice, v níž Ondřej Pažout, Lukáš Daněk a Tomáš Portyk obhajují sedmé místo z Pchjongčchangu. Jen místo Martina Dvořáka je v týmu Jan Vytrval, který byl v posledním individuálním závodě jako nejlepší z Čechů na 18. místě.
Čtvrteční program olympijských her v Pekingu (finále a česká účast):
3:30 sjezdové lyžování - kombinace ženy - sjezd (Ledecká),
4:30 skikros ženy - kvalifikace (Kučerová),
5:10 hokej ženy - finále: Kanada - USA,
7:00 skikros ženy - finále,
7:00 sjezdové lyžování - kombinace ženy - slalom,
9:00 severská kombinace - skok družstva muži (ČR),
9:30 rychlobruslení - 1000 m ženy (Zdráhalová),
11:00 krasobruslení ženy - volný program (Březinová),
12:00 severská kombinace - štafeta 4x5 km muži (ČR).