"Hodně lidí možná čeká, že budu smutná, že to necinklo, ale já jsem hrozně spokojená. Potom, co mě v letošní sezoně v závodech provázelo i co se stalo měsíc před olympiádou, tak jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Fakt se mi jelo nádherně," vykládala Sáblíková, která si v lednu při pádu v tréninku pořezala nohu.

Snowboardistce Šárce Pančochové se úvodní vystoupení na olympijských hrách v Pekingu nevydařilo.
Improvizace nevyšla. Jsem zklamaná, řekla Pančochová po vyřazení v slopestylu

V olympijském rekordu vyhrála favorizovaná Nizozemka Irene Schoutenová před Italkou Francescou Lollobrigidaovou a Kanaďankou Isabelle Weidemannovou. Druhá Češka Nikola Zdráhalová obsadila 18. místo.

Hranice čtyř minut 

Olympijská vítězka z Vancouveru a šestinásobná mistryně světa na trojce Sáblíková, která startuje na svých pátých hrách, zajela v osmé rozjížďce čas 4:00,34 a ujala se vedení. Následně ale Weidemannová jako první prolomila čtyřminutovou hranici, totéž se na závěr programu podařilo také Schoutenové s Lollobrigidaovou.

Na bronz držitelka světového rekordu na této trati Sáblíková ztratila 1,7 sekundy, za vedoucí ženou Světového poháru Schoutenovou zaostala téměř o tři a půl sekundy. Nezopakovala tak třetí místo z prosincového závodu SP v Calgary, kdy se poprvé v sezoně probojovala na stupně vítězů.

Martina Sáblíková a trenér Petr Novák.
Sáblíková při odletu na pátou olympiádu: Čím jsem starší, tím jsem nervóznější

Čtyřiatřicetiletá Sáblíková má z OH tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Svou sbírku může rozšířit ve čtvrtek na pětce, kde obhajuje stříbro.