Šestadvacetiletá Ledecká má v Pekingu za sebou zlatý paralelní obří slalom na snowboardu, páté místo v lyžařském super-G jen s odstupem třinácti setin od bronzu a úterní sjezd, v kterém po dobré první půlce chybovala a obsadila 27. místo.

Dnes nastoupila do tréninku sjezdu před kombinací a skončila třetí za úřadující mistryní světa v kombinaci Američankou Mikaelou Shiffrinovou a o setinu za Švýcarkou Wendy Holdenerovou. Obě budou favoritkami závodu stejně jako třeba další Švýcarka Michelle Gisinová a čtveřice Italek v čele s Elenou Curtoniovou a Federicou Brignoneovou.

Zprava Marek Hrivík a Peter Cehlarik ze Slovenska se radují z gólu.
Slováci si zahrají o olympijské medaile. Ve čtvrtfinále zdolali po nájezdech USA

Hendikepem Ledecké je nedostatek tréninku slalomu. V závodu ho jela naposledy loni na mistrovství světa v Cortině d'Amezzo, kde skončila v kombinaci celkově osmá. Od té doby má na kontě pouze jeden tréninkový den slalomu. "Na Nový rok jsem přemluvila trenéry, aby mi postavili jeden slalom a od té doby jsem na nich nestála. Dělám dva sporty, tak není moc času na zbytek," uvedla Ledecká.

"Rychlokurz" slalomu

Proto odpoledne před olympijskou kombinací plánovala krátký "rychlokurz" slalomu. "Chtěla bych si dát pár obloučků na slalomkách. Moc to naježděné nemám, tak bych si na slalomky ráda stoupla a zkusila to. A druhý den do toho dám všechno a budu bojovat," řekla.

Kombinaci jela česká zimní obojživelnice mezi elitou pětkrát. Na světových šampionátech skončila dvacátá ve Sv. Mořici 2017, patnáctá v Aare 2019 a loni v Itálii osmá. V rámci Světového poháru byla šestá v Zauchensee a třetí předloni v Crans Montaně.

Český lyžař Kryštof Krýzl
Olympijský slalom ovládl Francouz Noël. Češi nedokončili první kolo

V olympijské sezoně se kombinace v seriálu SP nekonala ani jednou. A je dost možné, že v Číně půjde o její olympijskou derniéru. "Já doufám, že ne. Mě kombinace baví a líbí se mi. Přijde mi to skvělé, když jsou takoví lyžaři, kteří zvládnou jak rychlostky, tak točivky. Mně to přijde i divácky zajímavé. Kdyby to bylo na mně, tak bych kombinaci nechala i na svěťáky," řekla Ledecká.

Ve startovní listině tréninku bylo jen 26 lyžařek a na trať se jich nakonec vydalo pouze čtrnáct. Nejrychlejší čas zajela americká favoritka Mikaela Shiffrinová, jež si může v kombinaci spravit chuť po nezdarech ve slalomu a obřím slalomu. Druhá byla s odstupem 93 setin Švýcarka Wendy Holdenerová, na niž Ledecká ztratila setinu.